Żoliborz zawsze na topie

Warszawski rynek nieruchomości jest niezwykle różnorodny, zarówno za sprawą architektury, jak i lokalizacji. W stolicy jest 18 pomocniczych jednostek organizacyjnych, zwanych dzielnicami. Decydując się na zakup mieszkania w danej dzielnicy warto wiedzieć, czy jest ona popularna i lubiana, czy też nie cieszy się niestety dobrą renomą. 

 

Renoma dzielnicy ma duże znaczenie przy późniejszej sprzedaży nieruchomości: proces ten trwa zazwyczaj dłużej w dzielnicach niepopularnych. Istotne jest to również dla komfortu użytkowania mieszkania, ponieważ określone lokalizacje lądują na liście nielubianych nie bez powodu. Często przyczyną bywa na przykład słabe skomunikowanie  z innymi częściami miasta czy niedostatecznie rozwinięta infrastruktura np. przedszkola czy galerie handlowe.

Z zestawień zawierających rankingi dzielnic, gdzie warszawiacy nie chcieliby zamieszkać, wyłania się na czołowej pozycji Białołęka. Paradoksalnie – mieszkania sprzedają się tam dobrze, bo ceny należą do przystępnych. Jednak dzielnica nie cieszy się sympatią mieszkańców. Narzekają oni na długie dojazdy do pracy oraz na słabą komunikację z centrum. Jako dzielnice słabo skomunikowane z innymi rejonami Warszawy od lat postrzegane są także Rembertów i Wesoła, które poza tym kojarzone są raczej z budownictwem jednorodzinnym. Z drugiej strony znajdują się dzielnice znane i lubiane, postrzegane bardzo pozytywnie i życzliwie. Prawie każdy chciałby tam kupić mieszkanie i w nich zamieszkać. Mieszkańcy stolicy bardzo chętnie zamieszkaliby na Żoliborzu. Lubiany i ceniony jest też Mokotów a w ostatnim czasie też Wola.

Marzena Grodzka-Sokół, doradca z firmy Emmerson poleca nam piękne, trzypokojowe mieszkanie, które znajduje się nieopodal Placu Wilsona na Żoliborzu.

– Budynek w którym znajduje się mieszkanie jest po generalnym remoncie, podwórko zamykane, pięknie zagospodarowane w cichej, zielonej okolicy, niedaleko Parku Żołnierzy Żywiciela. Żoliborz, ze względu na swoją lokalizację, metro, tereny zielone jest wymarzonym miejscem do zamieszkania-  dodaje Marzena Grodzka Sokół doradca z firmy Emmerson.

Link do oferty znajdziesz TUTAJ

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus