Zimowa stolica Polski zyskuje też latem

W sezonie wakacyjnym coraz więcej Polaków odwiedza Podhale. Największą popularnością cieszy się Zakopane, które każdego roku odwiedza ponad 3 miliony wczasowiczów.

W 2016 roku Tatrzański Park Narodowy odwiedziło ponad 3,5 mln turystów, to o 300 tys. więcej niż rok wcześniej. Wiele przemawia za tym, że obecny rok także będzie rekordowy. Tłumy spacerujące na Krupówkach i wędrujące po górskich szlakach dowodzą, że Zakopane staje się coraz atrakcyjniejsze latem i śmiało może konkurować z innymi kurortami nad morzem lub na Mazurach.

Duże obłożenie zarówno zimą jak i latem daje powody do radości właścicielom pensjonatów i jest dobrym prognostykiem dla inwestorów, którzy chcą kupić nieruchomość pod wynajem krótkoterminowy. Zakup nieruchomości inwestycyjnej jest obecnie jednym z najbardziej opłacalnych sposobów na pomnożenie swojego kapitału zwłaszcza teraz, gdy stopy procentowe utrzymują się od kilku lat na niskim poziomie, a lokaty bankowe stają się coraz mniej dochodowe. Rosnącym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza nieruchomości w najbardziej popularnych kurortach wypoczynkowych, które przeżywają teraz złoty okres. Inwestorzy chętnie kupują mieszkania i domy w atrakcyjnych turystycznie miejscowościach, dzięki czemu, oprócz zysku z wynajmu, mogą również sami korzystać z nabytej nieruchomości.

-Decydując się na zakup nieruchomości w okolicach Zakopanego, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na lokalizację. Turyści najchętniej wybierają spokojne miejsca, które są świetnie skomunikowane z centrum Zakopanego. Również im lepszy standard nieruchomości, tym wyższy zysk z wynajmu. Należy też zwrócić uwagę na charakterystyczną architekturę, która wyróżnia Podhale, a jednocześnie przyciąga wczasowiczów – podpowiada Anna Wiśniewska z Emmerson Lumico w Krakowie.

W ofercie krakowskiego biura nieruchomości można znaleźć luksusowe domy w pełni przystosowane pod wynajem krótkoterminowy.

koscielisko

Przykładem są nowocześnie wyposażone 2 domy bliźniacze zlokalizowane w sercu Kościeliska, oddane do użytkowania w 2015 r. Nawiązująca do tradycyjnego stylu podhalańskiego architektura budynków i wykorzystanie do ich wykończenia tradycyjnych materiałów podnosi prestiż nieruchomości. W każdej połówce bliźniaka znajdują się 4 sypialnie, salon z kominkiem, otwarta kuchnia, 3 łazienki, bawialnia dla dzieci. Zapierający dech w piersiach widok na Giewont i Czerwony Wierchy jest dopełnieniem całości i stanowi dodatkowy atut turystyczny.

koscielisko dom

Druga oferta dotyczy również nieruchomości znajdującej się na terenie Kościeliska. Przestronny dom wolnostojący o powierzchni 280 m kw. Położony na 450 metrowej zagospodarowanej i ogrodzonej działce został wybudowany w 2013 r. W środku do dyspozycji mamy 8 pokoi (głównie sypialnie), 2 piękne i przestronne salony, jeden z nich z kominkiem, 2 kuchnie z jadalniami oraz 2 łazienki. Duży balkon na piętrze oraz taras z wyjściem na ogródek dają możliwość podziwiania pięknych górskich krajobrazów.

Kontakt do doradcy Emmerson Lumico

Anna Wiśniewska, anna.wisniewska@emmerson.pl

Tel. 516 000 901

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook