Wszystko w zasięgu ręki

Kupując mieszkanie przywiązujemy coraz większą wagę do otaczającej nas infrastruktury. Idealna lokalizacja to taka, w obrębie której możemy mieszkać, pracować i spędzać wolny czas.

Rozwój rynku nieruchomości jest impulsem do powstawania projektów typu mixed-use, których celem jest wszechstronne zaspokojenie potrzeb klientów. Takie kompleksy komercyjno-mieszkaniowe, wplatające elementy kulturalno-rozrywkowe są coraz częstszym zjawiskiem zwłaszcza w dużych aglomeracjach, gdzie każdy metr kwadratowy musi być zagospodarowany w maksymalnym stopniu.

Idea mixed-use może być zastosowana w pojedynczym budynku, jak i w całym kompleksie, w obrębie którego zawarte zostały powierzchnie mieszkalne, biurowe, handlowo-usługowe oraz obiekty kultury. Taka przestrzeń spotyka się z dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak i najemców powierzchni komercyjnych. Pozwala tworzyć zintegrowane społeczności, które funkcjonują w obrębie danego kompleksu.

Mieszkanie dla konesera

Takie projekty często powstają w miejscach z dużym potencjałem, zarówno lokalizacyjnym, jak i społecznym, które do tej pory nie zostały należycie zagospodarowane. Dlatego między innymi rewitalizacja starych obiektów stała się coraz częstszym zjawiskiem na warszawskim rynku nieruchomości. Zabytkowe kamienice lub budynki adaptowane na powierzchnie mieszkalno-biurowe nie tylko cieszą się dużym zainteresowaniem nabywców, ale także idealnie komponują się z tkanką miejską. Świetnym przykładem są takie warszawskie dzielnice jak Praga Północ i Południe, które mimo świetnej lokalizacji i komunikacji z centrum miasta, dopiero od niedawna zyskały uznanie w oczach inwestorów.

Wzorem godnym naśladowania jest kompleks Centrum Praskiego Koneser, który powstał na terenach dawnej fabryki wódek na Pradze Północ. Budowane i adaptowane są tam nie tylko powierzchnie mieszkalne i biurowe, ale także handlowe oraz gastronomiczne. Dodatkowo zwieńczeniem idei mixed-use będzie Muzeum Polskiej Wódki, a całość zamknięta w postindustrialnym stylu.

Zarówno powierzchnie biurowe, jak i mieszkania cieszą się w tym miejscu bardzo dużym zainteresowaniem nabywców, dla których Stara Praga zaczyna być miejscem modnym i intrygującym – zauważa Damian Kielan z Emmerson Realty S.A.

 – W naszej ofercie mamy 2-pokojowy apartament z panoramicznymi oknami oraz tarasem na całej szerokości mieszkania. Ta niezwykła nieruchomość, wykończona w wysokim standardzie, jest gotowa do wprowadzenia.- Opisuje Damian Kielan z Emmerson Realty S.A.

Kolejnym przykładem mixed-use jest Soho Factory, powstałe w miejscu dawnych zakładów przemysłowych na praskim Kamionku. Biura, sklepy, muzea, restauracje i oczywiście mieszkania tworzą unikalny, postindustrialny mikroklimat.

Jest to swojego rodzaju enklawa, która przyciąga ludzi sztuki i biznesu oraz mieszkańców, doceniających niebanalną architekturę – opisuje Marzena Besowska z Emmerson Realty S.A – przykładem nieruchomości, która odwzorowuje charakter całego projektu jest apartament zaprojektowany w stylu loftowym. Ciche, jasne i niezwykle przestronne mieszkanie o powierzchni ponad 145 mkw. znajduje się w luksusowym apartamentowcu z pięknym widokiem na panoramę miasta.

Projektów typu mixed-use w mniejszej lub większej skali pojawia się coraz więcej na warszawskim rynku nieruchomości. Stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych form budownictwa, które uwzględniają tylko jedno lub dwa zastosowania.

 

Emil Chrzanowski, Emmerson Realty S.A.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook