Zamieszkaj na Flamenco

W czołówce rankingu najpopularniejszych warszawskich dzielnic na rynku mieszkaniowym nie nastąpiły zmiany w minionym półroczu. Wciąż Mokotów i Ursynów są najczęściej rozważanymi lokalizacjami. Analiza zapytań zgłoszonych do firmy Emmerson Ralty. pozwala na zdiagnozowanie ciekawego zjawiska: o ile w skali całego miasta dominują wyszukiwania mniejszych metraży o 2 pokojach, to w najpopularniejszych lokalizacjach rośnie popyt na większe mieszkania.

W ujęciu dzielnicowym warszawski rynek mieszkaniowy jest bardzo zróżnicowany, zarówno pod względem oferty, jak i cen. Najatrakcyjniejszą, a zarazem jedną z najdroższych dzielnic w zestawieniu jest Mokotów, na który wskazało w czerwcu 14% z osób poszukujących mieszkań za pośrednictwem Emmersona. Drugą najpopularniejszą dzielnicą jest Ursynów. Chociaż ta dzielnica położona jest trochę dalej od centrum, to dzięki dostępności metra możliwy jest dogodny dojazd praktycznie w każde miejsce na terenie Warszawy.

Gdy szczegółowo przeanalizujemy najczęściej wyszukiwane typy mieszkań w najczęściej wyszukiwanych dzielnicach, struktura zgłaszanego popytu wydaje się nieco zaskakująca. O ile w skali całego miasta najpopularniejsze są mieszkania 2-pokojowe, szczególnie te o pow. do 40 mkw. (tylko nieco mniejsza popularnością cieszyły się większe dwójki, w wypadku których poszukujący zawężali powierzchnię do 50 mkw.), to zarówno na Mokotowie, jak i Ursynowie najpopularniejszymi typami mieszkań są już mieszkania 3-pokojowe. Marcin Wiklik z Emmersona podkreśla, że obie dzielnice to relatywnie droższe lokalizacje na mapie cenowej warszawskiego rynku mieszkaniowego. Stąd poszukujący tańszych mieszkań raczej nie kierują się ku tym dzielnicom, a dla poszukujących mieszkań na Mokotowie, czy Ursynowie cena stanowi mniej istotny czynnik wyboru w porównaniu z lokalizacją oraz komfortem mieszkania w większym mieszkaniu.

Warto także zwrócić uwagę, że w wypadku Ursynowa pokaźną grupę potencjalnych nabywców mieszkań stanowią osoby wyraźnie zainteresowane większymi metrażami: aż 11% z wyszukujących mieszkań na Ursynowie wskazało na mieszkania 3-pokojowe o metrażach około 100 mkw. Jak podkreśla Marcin Wiklik, doradca z Emmersona, były to głównie osoby poszukujące mieszkań o podwyższonym standardzie, których nie brakuje w tej dzielnicy.

Znakomitym przykładem może być 3-pokojowe mieszkanie na ulicy Flamenco, o powierzchni 126,2 mkw. Mieszkanie znajduje się w kameralnym budynku, w którym są tylko cztery mieszkania! Położone jest na pierwszym piętrze i nie ma żadnego sąsiada, dzięki czemu przyszli właściciele będą mogli czuć się swobodnie.

Mieszkanie jest bezczynszowe, mała wspólnota mieszkaniowa sama się rozlicza bez pośrednictwa i kosztów agencji zewnętrznej, zatem właściciel ponosi tylko koszty faktycznie zużytych mediów na cele własne i przypadająca na niego część wspólną. 

W skład mieszkania wchodzi:
– Obszerny salon z wyjściem na 11 metrowy taras
– Oddzielna, jasna kuchnia ze sprzętem kuchennym w zabudowie
– Sypialnia gościnna (obecnie gabinet) z szafkami w zabudowie
– Łazienka dla gości z kabiną prysznicową
– Część prywatna, na którą składa się: sypialnia małżeńska, garderoba i kilkunastometrowa łazienka z wanną.

Ogrzewanie mieszkania : wodne grzejniki konwektorowe JAGA, w łazienkach drabinkowe z dodatkową grzałką elektryczną. W łazienkach i małej garderobie ogrzewanie podłogowe sterowane programatorami ABB Bush-Jaeger. Zasilanie systemu grzewczego z pieca gazowego dla całego budynku produkcji niemieckiej  Schafer usytuowanego w kotłowni, osobne liczniki i skrzynki rozdzielcze dla każdego z 4 lokali mieszkalnych.

Kuchnia z włoskimi meblami drewnianymi, blaty drewniane, drzwiczki szafek bez uchwytowe poza chłodziarką. Osprzęt kuchenny: chłodziarka z zamrażarką Liebherr, piekarnik Siemens, płyta grzewcza Electrolux, mikrofalówka Bosch, zmywarka Siemens.

MIESZKANIE W PROSTY SPOSÓB MOŻNA PRZEARANŻOWAĆ W MIESZKANIE CZTEROPOKOJOWE!

Budynek, w którym znajduję się lokal położony jest przy cichej i kameralnej uliczce na zielonym Ursynowie. Na przyległej ulicy Krasnowolskiej przystanek autobusu 239 dojeżdżającego do stacji metra Stokłosy. Oddany został do użytku w 2001 roku, miejsca postojowe w garażu podziemnym. Lokalizacja mieszkania zapewnia ciszę i dobry dojazd do centrum stolicy. Kilka minut do ulicy Puławskiej oraz do wjazdu na południową obwodnicę Warszawy. W pobliży szkoła podstawowa i kilka przedszkoli, państwowych i prywatnych.

Do mieszkania przynależy komórka lokatorka oraz dwa miejsca w garażu podziemnym w cenie 25 000 złotych każde.

Zachęcam gorąco do obejrzenia mieszkania!
Marcin Wiklik Emmerson Realty kom. 516 000 567

Link do oferty: tutaj

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook