Zamieszkaj na Kabatach

W czołówce rankingu najpopularniejszych warszawskich dzielnic na rynku mieszkaniowym nie nastąpiły zmiany w minionym półroczu. Wciąż Mokotów i Ursynów są najczęściej rozważanymi lokalizacjami. Analiza zapytań zgłoszonych do firmy Emmerson Ralty. pozwala na zdiagnozowanie ciekawego zjawiska: o ile w skali całego miasta dominują wyszukiwania mniejszych metraży o 2 pokojach, to w najpopularniejszych lokalizacjach rośnie popyt na większe mieszkania.

W ujęciu dzielnicowym warszawski rynek mieszkaniowy jest bardzo zróżnicowany, zarówno pod względem oferty, jak i cen. Najatrakcyjniejszą, a zarazem jedną z najdroższych dzielnic w zestawieniu jest Mokotów, na który wskazało w czerwcu 14% z osób poszukujących mieszkań za pośrednictwem Emmersona. Drugą najpopularniejszą dzielnicą jest Ursynów. Chociaż ta dzielnica położona jest trochę dalej od centrum, to dzięki dostępności metra możliwy jest dogodny dojazd praktycznie w każde miejsce na terenie Warszawy.

Gdy szczegółowo przeanalizujemy najczęściej wyszukiwane typy mieszkań w najczęściej wyszukiwanych dzielnicach, struktura zgłaszanego popytu wydaje się nieco zaskakująca. O ile w skali całego miasta najpopularniejsze są mieszkania 2-pokojowe, szczególnie te o pow. do 40 mkw. (tylko nieco mniejsza popularnością cieszyły się większe dwójki, w wypadku których poszukujący zawężali powierzchnię do 50 mkw.), to zarówno na Mokotowie, jak i Ursynowie najpopularniejszymi typami mieszkań są już mieszkania 3-pokojowe. Adam Górecki z Emmersona podkreśla, że obie dzielnice to relatywnie droższe lokalizacje na mapie cenowej warszawskiego rynku mieszkaniowego. Stąd poszukujący tańszych mieszkań raczej nie kierują się ku tym dzielnicom, a dla poszukujących mieszkań na Mokotowie, czy Ursynowie cena stanowi mniej istotny czynnik wyboru w porównaniu z lokalizacją oraz komfortem mieszkania w większym mieszkaniu.

Warto także zwrócić uwagę, że w wypadku Ursynowa pokaźną grupę potencjalnych nabywców mieszkań stanowią osoby wyraźnie zainteresowane większymi metrażami: aż 11% z wyszukujących mieszkań na Ursynowie wskazało na mieszkania 3-pokojowe o metrażach do 100 mkw. Jak podkreśla Adam Górecki, doradca z Emmersona, były to głównie osoby poszukujące mieszkań o podwyższonym standardzie, których nie brakuje w tej dzielnicy.

Znakomitym przykładem może być 3-pokojowe mieszkanie na ulicy Pala Telekiego na Kabatach. Apartament o powierzchni 81 m2 jest nowocześnie wykończony i wyposażony w dobrej jakości meble.

Można go wynająć już za 3000 zł miesięcznie

Więcej informacji o ofercie znajdziesz TUTAJ

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook