Wynajem „trójki” w Trójmieście

Czyli co gdzie znajdziemy i za ile? Przejrzeliśmy oferty mieszkań na wynajem pod kątem lokali trzypokojowych dostępnych w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Na trzy pokoje decydują się najczęściej rodziny z dziećmi, osoby ceniące sobie przestrzeń i większe metraże czy też studenci, którzy wspólnie postanawiają szukać lokum. Cena takiego mieszkania jednak nie będzie zależała od tego kto będzie je wynajmował, lecz podobnie jak w przypadku cen sprzedaży, głównie od lokalizacji i standardu wykończenia.

W serwisie Otodom.pl znajdziemy bogaty wybór mieszkań na wynajem w obrębie Trójmiasta. Jak w większości miast w Polsce tak i tu przeważają lokale dwu- i trzypokojowe. „Trójki” stanowią jedną trzecią spośród wszystkich przeznaczonych na wynajem nieruchomości w centralnej części aglomeracji gdańskiej. Spośród nich ponad 60% znajduje się na terenie Gdańska, 22% w Gdyni, a 16% w Sopocie. Poniżej przedstawiono strukturę pokojową oferty najmu w poszczególnych miastach. Jak widać  mieszkania z trzema pokojami odpowiadają za ok. 30% wszystkich ogłoszeń zarówno w Gdańsku jak i Gdyni. W Sopocie natomiast jest to niemal połowa ofert.

 

 

 

 

 

 

 

Przeciętne czynsze najmu mieszkań trzypokojowych w Trójmieście wynoszą ok. 3 300 zł
w Gdańsku i Gdyni oraz ponad 4 600 zł w Sopocie (do tych kwot należy jeszcze doliczyć opłaty za media). W przeliczeniu na metr kwadratowy średnie stawki wyglądają następująco:
42 zł/mkw. w Gdyni, następnie 47 zł/mkw. w Gdańsku, zaś najwięcej za wynajem mieszkania trzypokojowego należy zapłacić w Sopocie (56 zł/mkw.). Fakt ten nie powinien dziwić ze względu na specyfikę miasta i jego dużo mniejszą powierzchnię, która tym samym ogranicza liczbę budynków oraz dostępnych tam lokali. Ponadto Sopot leży pomiędzy Gdańskiem a Gdynią, co sprawia że jest on idealnym miejscem dla osób pracujących czy też studiujących w różnych częściach Trójmiasta. Należy też pamiętać, na co zwraca uwagę Agata Polińska z serwisu Otodom.pl, że ceny nieruchomości sopockich bez względu na typ transakcji (wynajem czy sprzedaż) utrzymują się na wyższym średnim poziomie niż w pozostałych rejonach Trójmiasta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W tabeli poniżej przedstawiono oferty wynajmu mieszkań trzypokojowych dostępne w serwisie Otodom.pl. Wybrano ogłoszenia najmniejszych i największych lokali w danych miastach. „Trójki” nad morzem zaczynają się od 50 mkw., zaś te największe sięgają ponad 120 mkw. Za 125 mkw. w gdańskim apartamentowcu na Starym Mieście zapłacimy czynsz w wysokości aż 14,5 tys. zł/m-c. To największe i zarazem najdroższe mieszkanie trzypokojowe oferowane obecnie w Trójmieście. Średnia cena za 1 mkw. przekracza pułap 100 zł, co występuje również w innych większych miastach kraju w centralnych lokalizacjach. Warto nadmienić także, iż rozpiętość powierzchniowa lokali posiadających trzy pokoje jest niemała, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

 

 

 

 

 

 

 

Beata Kowalewska, serwis OtoDom.pl

Jarosław Mikołaj Skoczeń, Emmerson Realty S.A.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook