Wymarzone miejsce pod inwestycję turystyczną

W Polsce nadal warto inwestować w infrastrukturę hotelową, co potwierdzają to dane Głównego Urzędu Statystycznego. 

Jak podaje GUS w 2017 r. z usług obiektów posiadających co najmniej 10 miejsc noclegowych skorzystało 32 mln turystów, czyli o 1,9 mln więcej niż w 2016 r. W minionym roku wzrosła także o 5,7 proc. liczba udzielonych noclegów do 83,9 mln. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w 2017 r. o 39,3 proc. wzrósł także stopień wykorzystania miejsc noclegowych, a pokoi w obiektach hotelowych o 48,9 proc.

Wzrost zainteresowania można zauważyć także wśród zagranicznych turystów. Spośród 83,9 mln udzielonych noclegów aż 16,7 mln wynajmowali przedstawiciele innych państw. W porównaniu z 2016 r. nastąpił wzrost o 7,2 proc. Największą popularnością wśród turystów z zagranicy cieszą się pokoje w obiektach hotelowych – 12,1 mln udzielonych noclegów.

Inwestorzy szukają coraz to nowych miejsc pod obiekty turystyczne, czego przykładem są Duszniki Zdrój. To miejscowość uzdrowiskowa w południowo- zachodniej Polsce, 110 km od Wrocławia i przy granicy z Czechami. Ten  kurort ma długą historię – w 1346 roku nadano mu prawa miejskie, a osadnictwo na tym terenie znane było już o wiele wcześniej. Część uzdrowiska Dusznik znajduje się poza ścisłym centrum, w miasteczku można odwiedzić zabytkowy rynek, teatr i unikatowy młyn papierniczy. Ważną atrakcją Dusznik – Zdroju jest odbywający się corocznie z początkiem sierpnia festiwal chopinowski. W pobliżu miasta  znajduje się unikatowy rezerwat Torfowisko pod Zieleńcem z roślinnością typową dla tundry. Dzielnicą Dusznik Zdroju jest Zieleniec, w obrębie którego zlokalizowana jest stacja narciarska z licznymi trasami i wyciągami czynnymi od grudnia do maja. Jarosław Chojecki pośrednik z firmy Emmerson posiada w swojej ofercie niezabudowaną działkę, zlokalizowaną w strefie uzdrowiskowej, w cichej części miasta, która znajduje się około 800 metrów od rynku w centrum. Działka graniczy bezpośrednio z terenami leśnymi, przez które prowadzą szlaki turystyczne. W bliskim sąsiedztwie znajdują się między innymi:

  • Pijalnia wód mineralnych
  • Dworek Chopina
  • Park Zdrojowy
  • Centrum Odnowy Biologicznej Natura

Więcej o gruncie inwestycyjnym dowiesz się TUTAJ

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus