Wrocław: Krzyki zdeklasowały inne dzielnice

Wśród wrocławskich lokalizacji to właśnie Krzyki mogą pochwalić się największym zainteresowaniem kupujących mieszkania. Nie jest to żadna sensacja, ponieważ ta dzielnica od lat jest pierwszym wyborem dla mieszkańców Wrocławia.

Jak wynika z najnowszych danych Otodom, użytkownicy serwisu, którzy szukają do kupienia mieszkań we Wrocławiu najczęściej wybierają Krzyki. Aż 30 proc. wrocławian w pierwszej kolejności poszukiwało mieszkań w tej okolicy. Na drugim miejscu, z 18-procentowym udziałem zapytań znalazło się Śródmieście, a podium zamyka Psie Pole z 11-procentami zainteresowanych.

Fenomen Krzyków

Zainteresowanie kupujących tą wrocławską dzielnicą ma poparcie także w innych zestawieniach popularności. W Rankingu Dzielnic Otodom, opublikowanym w poprzednim roku, Krzyki uzyskały najwyższy wskaźnik rekomendacji mieszkańców.  – Mimo Krzyki iż nie wygrały w żadnej z kategorii rankingu, to jednak zajęły drugie miejsca w takich aspektach jak bezpieczeństwo, sąsiedztwo, zadbana okolica czy ceny towarów i usług – wyjaśnia Agata Polińska z serwisu Otodom.

Ponadto Krzyki odznaczają się świetnym połączeniem komunikacyjnym z centrum miasta, dużą ilością terenów zielonych oraz różnorodną architekturą. Obok pięknych, starych willi i domów jednorodzinnych, znajdują się tu nowe osiedla, a także nowoczesny, najwyższy budynek mieszkalny w Polsce – Ski Tower.

Rozległa powierzchnia Krzyków wpływa także na zróżnicowany rynek nieruchomości w tej dzielnicy. Pomimo iż jest to jedna z najdroższych lokalizacji we Wrocławiu, można znaleźć w niej mieszkania położone na jej obrzeżach za atrakcyjną cenę.

 

Dorota Dwornik, serwis Otodom.pl

Jarosław Skoczeń, Emmerson Realty S.A.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus