Widok na wagę zakupu

Przy zakupie mieszkania najczęściej kierujemy się trzema kryteriami: ceną, lokalizacją i powierzchnią. Te trzy czynniki decydują o atrakcyjności danej oferty. Co jednak, gdy znajdziemy kilka bardzo podobnych do siebie mieszkań? W tym wypadku o wyborze decydują detale na przykład widok z okna czy balkonu.

Powszechnie wiadomo, że najważniejszym kryterium przy zakupie nieruchomości jest jego cena. To od niej zaczynamy selekcję mieszkań w danej wyszukiwarce. Na cenę składa się jednak wiele czynników zarówno tych fundamentalnych, jak na przykład lokalizacja, metraż czy standard wykończenia, jak i tych, na które zwracamy uwagę dopiero przy końcowym rozrachunku.

sprawdź ceny transakcyjne mieszkań z aktów notarialnych

Gdy wyszukamy kilka mieszkań, które na papierze niczym większym się nie różnią, zaczynamy na siłę doszukiwać się szczegółów, które mogą zaważyć o podjęciu ostatecznej decyzji. W wielu przypadkach decyduje pierwsze wrażenie, a raczej wyjrzenie. Naturalnym jest bowiem chęć wyjrzenia przez okno czy balkon naszego przyszłego mieszkania. Przecież przy ewentualnym zakupie będziemy zmuszeni podziwiać ten widok przez najbliższych kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt lat.

Wśród entuzjastów pięknych widoków ze swoich mieszkań możemy wyróżnić tych, którym marzy się widok z 20 piętra swojego apartamentu na panoramę miasta oraz tych, którzy pragną podziwiać dobrodziejstwa matki natury.

Obecnie w większych miastach panuje tendencja ,,im wyżej, tym drożej” świadczyć mogą o tym ceny apartamentów w Warszawie czy Trójmieście, które rosną wraz z kolejnym piętrem budynku. W Krakowie dużym zainteresowaniem cieszą się zarówno zabytkowe kamienice, z widokiem na historyczne miejsca, jak i mieszkania nad Wisłąrelacjonuje Agata Polińska z serwisu otoDom.pl.

Podobnie jest również w Poznaniu, gdzie zainteresowaniem cieszą się mieszkania z ciekawym widokiem na zielone tereny czy też na samą Wartę. Mimo dużego zainteresowania takimi nieruchomościami zarówno w Poznaniu, jak i w innych miastach nie brakuje ofert, które mogą poszczycić się ciekawym widokiem ze swojego okna.

Na poznańskim rynku nieruchomości istnieje wiele mieszkań, które oferują piękny widok z okna. Na przykład luksusowo wykończone mieszkanie na Starym Mieście oferuje widok zarówno na Wartę, jak i panoramę miastatwierdzi Beata Plekan z Grupy Emmerson S.A.

Interesujący widok z okna jest tylko jednym z wielu kryteriów, które mogą zaważyć o podjęciu decyzji zakupu mieszkania. Niewątpliwie jednak większość z nas woli mieć za oknem scenerię, która cieszy nasze oczy, niż widok na mieszkanie sąsiada z naprzeciwka.

Jarosław Mikołaj Skoczeń, Grupa Emmerson S.A.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus