W Warszawie najpopularniejsze mieszkania dwupokojowe

Mieszkania dwupokojowe cieszą się największym zainteresowaniem ze strony szukających mieszkań w stolicy. Świadczy o tym m.in. ilość zapytań klientów w popularnych serwisach nieruchomości.

Mieszkania z dwoma pokojami stanowią optymalną ofertę dla wielu grup nabywców. Tego typu lokale najczęściej kupują młode osoby na starcie zawodowej kariery lub na etapie zakładania rodziny. Popularne „dwójki” stanowią kompromis pomiędzy mało praktyczną kawalerką, a droższym mieszkaniem trzypokojowym. Również w przypadku późniejszej sprzedaży takiej nieruchomości nie powinno być problemu ze znalezieniem nabywcy.

Inwestorzy także chętnie nabywają mieszkania dwupokojowe, zwłaszcza w centralnych lokalizacjach, które zapewniają duże zainteresowanie najemców, a tym samym wyższą stopę zwrotu. Ten trend widoczny jest szczególnie teraz, w okresie niskich stóp procentowych i mało opłacalnych lokat oferowanych przez banki.

popularność danych typów mieszkań w podziele na dzielnice

Jak wynika z ostatnich danych serwisu Otodom.pl, największym zainteresowaniem warszawskich klientów cieszą się mieszkania dwupokojowe o powierzchni do 40 i do 50 m kw. Najmniejszy udział procentowy zapytań w serwisie stanowią mieszkania trzypokojowe do 150 m kw.

Popularność mieszkań dwupokojowych zauważa także Kamila Skorża, menedżer ds. kluczowych klientów w Emmerson Realty S.A.

Największy odsetek zapytań naszych klientów dotyczy mieszkań z dwoma pokojami, przy czym głównym kryterium przestaje być wyłącznie powierzchnia lokalu. Obserwujemy wzmożone zainteresowanie mieszkaniami w dobrym lub bardzo dobrym standardzie wykończenia, najchętniej w centralnych lokalizacjach Warszawy. Zapewne w dużej mierze spowodowane jest to wzrostem transakcji mieszkań z przeznaczeniem na wynajem – komentuje Kamila Skorża, podając przykład oferty mieszkania dwupokojowego w centrum Warszawy.

mieszkanie emmerson realty

– Mieszkanie o powierzchni 50 m kw., po generalnym remoncie, wykończone materiałami najwyższej klasy jest świetną propozycją zarówno do zamieszkania, jak i z przeznaczeniem na wynajem. Kluczową kwestię odgrywa świetna lokalizacja przy Al. Jana Pawła II, która gwarantuje znakomite połączenie z innymi dzielnicami oraz dostęp do infrastruktury usługowej – opisuje Kamila Skorża z Emmerson Realty S.A.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook