TOP 10: Najdroższe budynki na sprzedaż

Wśród ogłoszeń, jakie można znaleźć w serwisach ogłoszeniowych wiele z pewnością zasługuje na wyróżnienie. Nie chodzi jednak o wyróżnienie przez ogłoszeniodawcę, ale o cechy, które sprawiają, że dana nieruchomość wybija się ponad przeciętność.

Jedną z takich cech może być niebotycznie wysoka cena nieruchomości. W poniższym artykule zaprezentujemy dziesięć ogłoszeń dotyczących sprzedaży różnych obiektów. Pod uwagę wzięto jedynie nieruchomości budynkowe oraz grunty zabudowane.

budynki na sprzedaż

Najwyższą kwotę spośród ofert prezentowanych w serwisie Otodom.pl trzeba zapłacić za kompleks biurowy znajdujący się na Mokotowie w Warszawie, na który składają się trzy biurowce o zróżnicowanej powierzchni i wysokości. Łączny koszt trzech budynków to 125 mln zł. Jest to oferta zdecydowanie wyróżniająca się cenowo na tle innych tego typu propozycji. Jednak biorąc pod uwagę cenę jednostkową, liczoną za 1 m2 powierzchni budynku, jeszcze droższy okazuje się biurowiec na Woli, którego koszt to ponad 7 tys. zł/m2. Najtańszy biurowiec w tym zestawieniu znajduje się w Lublinie i kosztuje „zaledwie” 54,5 mln zł.

Agata Polińska z serwisu Otodom.pl zauważa, że ciekawą ofertą jest wystawiony na sprzedaż kompleks kilku kamienic o łącznej powierzchni prawie 13 tys. m2.  Jest to bardzo rzadko spotykana oferta na rynku nieruchomości. Opisywana nieruchomość znajduje się w niemal samym centrum Gdańska, co jest z pewnością dużą zaletą, ale pod uwagę trzeba wziąć pewne ograniczenia wynikające z faktu, iż kamienice są zabytkowe. Z pewnością jednak wiele osób dostrzeże w takiej ofercie duży potencjał.

Jak widać inwestorzy, którzy dysponują bardzo dużymi środkami finansowymi, mogą wybierać w różnych propozycjach, których oczywiście jest dużo więcej, ponad to co zaprezentowaliśmy powyżej.

Aleksandra Kubicka, serwis Otodom.pl

Jarosław Mikołaj Skoczeń, Grupa Emmerson S.A.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook