Top 10 – mieszkania o największym metrażu

Wydawałoby się, że miłośnicy dużych przestrzeni zawsze decydują się na zakup domu, ponieważ oferuje on metraż dużo większy niż przeciętne mieszkanie. Zdarzają się jednak osoby, dla których mieszkania w budynkach wielorodzinnych mają zdecydowanie więcej zalet i nie chcą z nich rezygnować na rzecz dużego metrażu. Dodatkowo często mieszkanie w domu wiąże się z przeprowadzką na obrzeża lub nawet poza miasto. Właśnie takie osoby najczęściej decydują się na zakup dużych mieszkań.

Przeanalizowaliśmy rynek tego typu lokali. Jak zauważa Agata Polińska z serwisu Otodom.pl, mieszkania o metrażu powyżej 100 mkw. są rzadkością na rynku. W wielu nowych inwestycjach stanowią one margines, a w niektórych aby uzyskać taki metraż trzeba połączyć dwa lokale. Sporo dużych mieszkań znajduje się w starych kamienicach, co z kolei generuje dodatkowe koszty, jakie trzeba ponieść na remont lokalu. Nie każdy też zdecyduje się na zamieszkanie w takim budynku. Wiele ofert dotyczących mieszkań w kamienicy to także oferta strychu lub poddasza do całkowitej aranżacji we własnym zakresie.

W okresie budowy mieszkań w blokach z wielkiej płyty, aż do końca lat 90. tak naprawdę bardzo trudno było znaleźć bardzo duże mieszkania. Mało kto mógł wtedy pozwolić sobie na luksus zakupu 100-metrowego apartamentu, a budynki miały zaspokoić podstawowe potrzeby mieszkaniowe ludności. Dlatego poza kamienicami duże lokale znajdziemy przede wszystkim w nowych apartamentowcach, które są dość luksusowe.

Eliminując ogłoszenia dotyczące całych kamienic, strychów oraz domów, poniżej przedstawiamy 10 największych mieszkań oferowanych w serwisie Otodom.pl.

duz mieszk

Jak widać, powyższy ranking zdominowały mieszkania i apartamenty zlokalizowane w Warszawie. To właśnie tam powstaje wiele nowych inwestycji, w których ostatnie piętra budynków są zagospodarowane jako penthouse’y z przestronnymi tarasami. Poza stolicą w zestawieniu znalazły się jeszcze tylko miejscowości nadmorskie oraz Kraków.

Najdroższą nieruchomością jest największy apartament znajdujący się w Sopocie. Jego cena jest nieproporcjonalnie wyższa od cen pozostałych lokali, co odzwierciedla specyfikę tego rynku nieruchomości. Mniejsze o niemal 300 mkw. i z niemal dwukrotnie niższą ceną za 1 mkw. są lokale w Warszawie i Krakowie. Najtańsze, zarówno jeżeli chodzi o cenę całkowitą, jak i w przeliczeniu na 1 mkw. jest mieszkanie w kamienicy w Gdyni, znajdujące się na ostatniej pozycji w rankingu.

Aleksandra Kubicka, serwis Otodom.pl

Jarosław Mikołaj Skoczeń, Grupa Emmerson S.A.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook