Studenci to żyła złota

Właściciele mieszkań w Warszawie to nie tylko ich użytkownicy, ale też liczna grupa, która wynajmuje swą nieruchomość. Strategiczną grupą, chętną wynająć mieszkanie, są studenci wyższych uczelni. Stanowią oni grono coraz poważniejszych klientów, gotowych zapłacić za dobry standard wynajmowanej nieruchomości oraz jej korzystną lokalizację.

Studenci obecnie chętnie wynajmują nowsze i ładniejsze mieszkania, w miarę możliwości mieszczące się blisko uczelni (tak, aby można było wręcz dotrzeć tam na piechotę) lub położone tak, aby wygodnie było na tę uczelnię dojechać. Wygodnie, czyli szybko, bez korków, najlepiej metrem. Studenci często pracują, a więc mają odpowiednie środki, aby wynająć mieszkanie w dobrym standardzie w nowym budownictwie. To prawda, że zdarza im się imprezować, jednak chętnie czynią to w miejskich klubach i pubach, do których lubią mieć prawie tak samo blisko jak na uczelnię. Właściciele nowych mieszkań (nawet tych o podwyższonym standardzie) mogą się uważać za szczęściarzy, ponieważ takiego klienta, jakim są studenci, nigdy nie zabraknie w stolicy.

Wiele z uczelni posiada swoje wydziały w centralnie położonych dzielnicach Warszawy. Uniwersytet Warszawski ma swoje wydziały w Śródmieściu, podobnie Pedagogium czy Wyższa Międzynarodowa Szkoła Biznesu. Ale Śródmieście nie jest jedyną dzielnicą, gdzie znajdują się szkoły wyższe. Na przykład Szkoła Wyższa Gospodarstwa Wiejskiego znajduje się głównie na Ursynowie, a Szkoła Główna Handlowa, Uczelnia Łazarskiego czy Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania, a także wiele wydziałów Politechniki Warszawskiej mają swe budynki na terenie dzielnicy Mokotów. Studenci tych uczelni, jeżeli tylko pozwalają im na to finanse, mogą stanowić klientelę wynajmującą mieszkania w nowoczesnych inwestycjach deweloperskich.

Dobrym przykładem inwestycji położonej w niedalekim sąsiedztwie uczelni jest Fort Służew, mieszczący się przy ul. Nowoursynowskiej, niedaleko SGGW. Właściciele, którzy zakupili mieszkanie celem jego wynajęcia przy Al. Niepodległości, mogą liczyć na słuchaczy SGH. Ci zaś, którzy posiadają nieruchomość na przykład przy ul. Bobrowieckiej 10, gdzie znajdują się mieszkania o podwyższonym standardzie, zrealizowane przez Spectra Development, mają szczęście, gdyż pod numerem 9 przy tej ulicy mieści się Prywatna Wyższa Szkoła Nauk Społecznych, Komputerowych i Medycznych. Ciężko o lepsze usytuowanie mieszkania na wynajem, jeżeli bierze się pod uwagę możliwość wynajęcia go słuchaczom wyższej uczelni.

Grupa Emmerson S.A.

www.strefynieruchomosci.blog.pl

 

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook