Rowerowy zawrót głowy

Miłośnicy dwóch kółek mają na Dolnym Mokotowie swoje ulubione trasy. Dzielnica rozwija infrastrukturę dla rowerzystów: budowane są ścieżki rowerowe, powstają nowe punkty, gdzie można wypożyczyć warszawski rower miejski Veturilo.

Droga do pracy, którą można bez problemu pokonać rowerem, jest w Warszawie wielką dogodnością. Jeśli nasza praca znajduje się na tyle blisko, że można wyobrazić sobie codzienne dojeżdżanie do niej na dwóch kółkach, to już bardzo dobrze. Jeśli do tego istnieje ścieżka rowerowa, która jest dla miłośników owych dwóch kółek daleko bezpieczniejszym rozwiązaniem niż włączenie się w regularny ruch uliczny – to już świetnie. A jeżeli  naprawdę lubimy poruszać się na rowerze i jesteśmy gotowi jeździć codziennie, to jest tak, jakbyśmy wygrali los na loterii, bo nie musimy nareszcie zaliczać się do grupy stojących w korkach kierowców i pasażerów, a nasz czas dojazdu do pracy zacznie zależeć przede wszystkim od siły naszych mięśni. Nie ulega wątpliwości, że takie rozwiązanie kwestii dojazdów to marzenie wielu osób.

Infrastruktura rowerowa to nie tylko ścieżki przeznaczone dla rowerzystów, ale także wypożyczalnie rowerów czy rozwiązania w biurowcach, umożliwiające przechowanie pojazdu i odświeżenie się po jeździe na nim. Właściciele biurowców starają się oferować stojaki na rowery (na przykład te przy ul. Bobrowieckiej na Dolnym Mokotowie, gdzie mieści się nowoczesny apartamentowiec oraz kompleks biurowców zrealizowanych przez Spectra Development). W pobliżu ulicy Bobrowieckiej znajduje się także wypożyczalnia rowerów miejskich Veturilo. Każde udogodnienie dla rowerzystów jest zaliczane na wielki plus, czy to w przypadku oferowania nowych miejsc pracy, czy w przypadku wznoszenia budynków mieszkalnych.

Na stronie www.rowery.um.warszawa.pl każdy stołeczny rowerzysta znajdzie pożyteczne wiadomości. Znajduje się tam mapa ścieżek, informacje na temat systemu Veturilo, instrukcje, jak załatwić „rowerową” sprawę oraz jak wypożyczyć rower towarowy. Wszystkie te informacje mają ułatwiać życie rowerzystom, których jest w stolicy coraz więcej. Każde większe europejskie miasto posiada plan działań dotyczących tworzenia udogodnień dla miłośników dwóch kółek, a o Warszawie można teraz śmiało powiedzieć, że szybko i skutecznie nadrabia zaniedbania z okresu socjalizmu.

Grupa Emmerson S.A.

www.strefynieruchomosci.blog.pl

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook