Ranking Inwestycji Deweloperskich Otodom

Serwis Otodom już po raz trzeci opublikował wyniki „Rankingu Inwestycji Deweloperskich”, stworzonego na podstawie głosów internautów oraz ekspertów.

„Ranking Inwestycji Deweloperskich” składał się z dwóch etapów. Podczas internetowego plebiscytu oddano blisko ćwierć miliona głosów na 344 zgłoszone do konkursu domy i osiedla. W ten sposób internauci wybrali swoją „Inwestycję Marzeń” – wybudowane przez dewelopera „Wawel Service” osiedle „Dom dla każdego”. O wygranej mogła przesądzić malownicza lokalizacja pod krakowskimi Michałowicami. Ale potencjalni nabywcy domów zwracali też uwagę na energooszczędne rozwiązania stosowane w tym projekcie i niskie koszty eksploatacji. Połączenie ekologii i ekonomii jest więc na czasie.

OTODOM  55

Drugi etap rankingu to głosowanie jury złożonego z ekspertów w dziedzinie budownictwa i nieruchomości. Jury postanowiło wyróżnić́ tytułem „Inwestycji Roku” Osiedle Fi krakowskiego dewelopera Megapolis. W uzasadnieniu werdyktu podkreślano, że jest to zespół mieszkaniowy odpowiadający wymogom zabudowy zrównoważonej – zarówno materiałowo, technologicznie jak i funkcjonalnie. Drugie miejsce należy do inwestycji Baltiq Plaza, należącej do dewelopera z Trójmiasta – Moderna Investment. Warszawska firma Marvipol Development zajęła trzecie miejsce w głosowaniu jury – z inwestycją Central Park Ursynów.

OTODOM  10

Warto przyjrzeć się też inwestycjom, które zdobyły wyróżnienia jury w czterech dodatkowych kategoriach. “Ogrody Hallera” wrocławskiego Archicomu zostały zarekomendowane jako najlepsza inwestycja dla rodziny. Z kolei bardzo oryginalny kompleks budynków “Angel Wawel” z Krakowa został jednogłośnie uznany za najbardziej prestiżową inwestycję tego roku. Wyróżnieniem dla najlepszego projektu architektonicznego uhonorowano “Żoliborz Artystyczny” – inwestycję Dom Development. W kategorii “Eko-oszczędna inwestycja” wygrała “Villa Nova”, czyli zaawansowany technologicznie budynek pasywny postawiony przez Edificio z Warszawy. Pełne wyniki rankingu wraz z raportem dostępne są na stronie www.ranking.otodom.pl

OTODOM  30OTODOM  51 OTODOM  35OTODOM  4

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook