Praskie rarytasy

Praga Południe jest dzielnicą, która mimo swej przebogatej historii, nie cieszyła się wielką popularnością wśród mieszkańców stolicy. Wizerunek dzielnicy na przestrzeni lat jednak znacząco uległ zmianie. Coraz więcej warszawiaków spogląda na Pragę Południe przychylnym okiem, co nie mogło umknąć również inwestorom. Czy zatem już niedługo możemy być świadkami boomu mieszkaniowego na Pradze?

Jeszcze kilkanaście lat temu większość warszawiaków bała się zapuszczać w praskie rejony po zmroku, nie mówiąc już o zamieszkaniu pośród zniszczonych kamienic i obdrapanych klatek schodowych. Dużo łatwiej było wybrać bezpieczniejszą, ale droższą alternatywę, jaką oferowały inne dzielnice takie jak Mokotów czy Żoliborz. Mit Pragi Południe, jako niebezpiecznej dzielnicy trwał dobre kilkadziesiąt lat i dopiero niedawno został przełamany. Niewątpliwie duża w tym zasługa władz miasta, które zaczęły aktywniej wspomagać rozwój tego zapomnianego miejsca, które nadal ma wielki potencjał by stać się kultową dzielnicą.

Nowe/stare inwestycje

Prawobrzeżna strona Wisły na przestrzeni lat wzbogaciła się o modne kluby czy restauracje. Kultowym zaś miejscem jest Soho, w którym odbywają się ważne imprezy kulturalne. Główną grupą docelową, w którą mierzy  Praga Południe są młodzi ludzie, którzy docenią atuty takie jak ciekawa architektura oraz bardzo dobra komunikacja z centrum miasta. W ślad za inwestycjami kulturalnymi idą także te mieszkaniowe. Na Pradze Południe powstają nowe osiedla, które nie odbiegają standardem od tych w najbardziej prestiżowych dzielnicach Warszawy.

Ceny mieszkań ostro w górę

Praga Południe  przestaje być dzielnicą tanich mieszkań. Poczynione inwestycje w infrastrukturę spowodowały znaczny wzrost cen nieruchomości w obrębie dzielnicy. Jeżeli chodzi o ceny mieszkań, Praga Południe stopniowo wyprzedza kolejne warszawskie dzielnice.

Zdaniem Marzeny Grodzkiej Sokół, z firmy Emmerson na Pradze Południe nie brakuje ciekawych ofert nieruchomości, zarówno z nowszego, jak i starszego budownictwa.

Przykładem jest oferta 70 metrowego mieszkania przy ulicy Grochowskiej, w kamienicy z 1957 roku. Solidne wykonany budynek jest odświeżony i jest otoczony terenami zielonymi. Do zakupu zachęca też atrakcyjna cena 499 tys. zł, co oznacza, że metr kwadratowy mieszkania kosztuje około 7100 zł. – Opisuje Marzena Grodzka Sokół z firmy Emmerson.

Zważywszy, że w planach jest rozbudowa drugiej linii metra, która ma przebiegać ulicą Grochowska, można śmiało stwierdzić, że ceny nieruchomości mieszkaniowych w tej lokalizacji będą rosnąć.

Bezpośredni link do oferty znajdziesz TUTAJ

 

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus