Praga Północ rośnie w siłę

Metamorfoza Pragi Północ widoczna jest gołym okiem, wszystko dzięki pracom rewitalizacyjnym władz miasta oraz inwestorów. Zabytkowe mury odzyskują dawny blask, a nieliczne nowe projekty mieszkaniowe podnoszą prestiż dzielnicy.

Po prawej stronie Wisły dzieje się ostatnio bardzo dużo. Głównie za sprawą Pragi Północ, która przeobraża się z dzielnicy straszącej swym wyglądem w modne miejsce, gdzie warto przebywać, a jeszcze lepiej zamieszkać. Modne knajpy, kluby czy galerie przyciągają warszawiaków, którzy na nowo zaczynają odkrywać uroki tej niezwykłej dzielnicy. Ową metamorfozę można porównać do krakowskiego Kazimierza, który w przeciągu krótkiego czasu radykalnie zmienił swoje oblicze i obecnie jest jedną z kultowych dzielnic Grodu Kraka.

Deweloperzy zainteresowali się Pragą Północ ze względu na atrakcyjne położenie. Bliskość centrum oraz sprawna komunikacja z innymi dzielnicami gwarantują sukces „mieszkaniówce”. Szczególnym zainteresowaniem inwestorów cieszą się praskie kamienice, których znaczna część jest w opłakanym stanie. Historyczne budynki dzięki prywatnym inwestorom odzyskują blask, a mieszkania adaptowane do rangi apartamentów sprzedają się za kilkanaście tysięcy za metr kwadratowy.

 Problemem dzielnicy jest jednak niewielka liczba terenów pod budowę nowych inwestycji, dlatego też, gdy tylko pojawiają się mieszkania z rynku pierwotnego, cieszą się ogromną popularnością. W ostatnich latach na Pradze poczyniono kilka inwestycji z segmentu premium. Przykładem jest budynek przy Krowiej 6 będący częścią projektu Port Praski, czy też luksusowy apartamentowiec Manufaktura Praska przy Okrzei 18.

praga mieszkanieŹródło: Emmerson

 – Nowe mieszkania na Pradze cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród naszych klientów. Co jakiś czas pojawiają się u nas oferty sprzedaży apartamentów w tej okolicy i bardzo szybko znajdują nowych nabywców – twierdzi Monika Smolińska z Emmerson Realty, podając przykład takiego mieszkania – ostatnio trafiła do nas oferta sprzedaży niezwykłego apartamentu w prestiżowej inwestycji Manufaktura Praska. Lokal o powierzchni 44 mkw. składa się z 2 pokoi. Mieszkanie jest w pełni umeblowane i gotowe do wprowadzenia. Niewątpliwie dużym atutem jest fakt, że apartament jest nowy i nikt wcześniej w nim nie mieszkał – podsumowuje Monika Smolińska.

Praga Północ ma duży potencjał, by stać się jedną z prestiżowych dzielnic stolicy. Już teraz ciekawe projekty deweloperskie przyciągają nowych mieszkańców, a to dopiero początek rewitalizacji tej dzielnicy.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook