Poznański rynek nieruchomości kusi inwestorów

Rynek mieszkań w Poznaniu staje się coraz atrakcyjniejszym punktem inwestycyjnym na mapie Polski. Ciągły rozwój ekonomiczny w stolicy Wielkopolski stwarza bardzo duży potencjał wzrostu cen nieruchomości w kolejnych latach.

Atrakcyjne lokalizacje ciągle na topie

Eksperci zgodnie twierdzą, że Poznań jest jednym z najbardziej perspektywicznych terenów jeżeli chodzi o zakup nieruchomości pod inwestycję. Obecność w okolicy dużych, międzynarodowych koncernów, które zatrudniają tysiące pracowników przekłada się na rozwój miasta i okolic na wielu płaszczyznach gospodarki, tym samym stwarza nowe możliwości dla rynku nieruchomości.

Mimo rozwoju całego miasta, największym zainteresowaniem ciągle cieszą się prestiżowe dzielnice, które oprócz dobrej renomy oferują świetne połączenie komunikacyjne z resztą Poznania. Taką dzielnicą bez wątpienia jest Stare Miasto. Rynek mieszkaniowy w tej dzielnicy góruje nad resztą Poznania również bogatą liczbą ośrodków akademickich. Budynki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza rozsiane są po Poznaniu, jednak ich największe skupiska zlokalizowane są właśnie w dzielnicy Stare Miasto oraz Piątkowo. Ponadto w okolicy Starego Miasta znajdują się również budynki Uniwersytetu Przyrodniczego i Ekonomicznego. Obecność uczelni wyższych jest niezmiernie ważna dla osób, które zamierzają kupić mieszkanie i czerpać zyski z wynajmu.

Coraz większym zainteresowaniem inwestorów cieszą się inwestycje z tzw. ,,wyższej półki”. Mieszkania na osiedlach o wysokim standardzie i w dobrej lokalizacji są atrakcyjne nie tylko z powodu większego zysku z wynajmu, ale także z perspektywy wzrostu wartości nieruchomości w przyszłych latach.

Zdążyć przed końcem roku

Poznan_inwestycja_Maraton_Gardens 3

Zarówno biura pośrednictwa, jak i inwestycje deweloperskie odnotowują obecnie znaczne ożywienie wśród zainteresowanych zakupem mieszkań. Spowodowane jest to naturalnie tym, że z początkiem roku nastąpi podwyższenie minimalnego wkładu własnego do 15%. Mimo iż niektóre banki twierdzą, że nadal będą udzielać kredytów z 10–procentowym wkładem własnym, to jednak wiązać się to będzie z dodatkowym ubezpieczeniem. Osoby noszące się z zamiarem zakupu mieszkania obawiają się jednak dodatkowych formalności, czego dowodzi wzmożone zainteresowanie mieszkaniami, również tymi o wysokim standardzie. Przykładem jest osiedle Maraton Gardens.

Na naszej inwestycji pojawia się coraz więcej zainteresowanych zakupem mieszkań. Klientom zależy na tym, aby zdążyć przed końcem roku z formalnościami. Zainteresowanie jest na tyle duże, że postanowiliśmy już w najbliższą sobotę zorganizować dni otwarte na naszym osiedlu – twierdzi Paweł Beym z inwestycji Maraton Gardens zlokalizowanej na Starym mieście w Poznaniu.

Poznan_inwestycja_Maraton_Gardens 2

Jak informuje Paweł Beym, osoby które odwiedzą 21 listopada inwestycję Maraton Gardens będą miały w czym wybierać – W ofercie znajdują się mieszkania od 37 do 142 m². Apartamenty są przestronne, wygodne o funkcjonalnym rozkładzie i wysokim standardzie wykończenia. Każdy posiada balkon, a na najwyższych kondygnacjach rozległe tarasy. Większość okien ma niestandardową i bardzo efektowną wysokość 2,4 m. O bezpieczeństwo Maraton Gardens dba całodobowa ochrona i nowoczesny system wideofonów.

Poznań od lat przekonuje, że jest jednym z najatrakcyjniejszych biznesowo miast w Polsce. Innowacyjna gospodarka, ciągły napływ nowych inwestorów oraz młodej, wykształconej kadry pracowniczej potęguje również rozwój rynku nieruchomości. Kwestią czasu jest gdy rynek mieszkaniowy w Poznaniu stanie się na tyle atrakcyjny inwestycyjnie, by móc konkurować z tym w Warszawie.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus