Poznań – jakie mieszkania wybierają najemcy

Jakie mieszkania są najchętniej poszukiwane przez najemców na poznańskim rynku nieruchomości? Prześledziliśmy zachowanie użytkowników na największym portalu nieruchomości.

W Poznaniu największym zainteresowaniem najemców cieszą się kawalerki o powierzchni od 25 do 40 m kw. Aż 10 proc. użytkowników serwisu Otodom, poszukujących lokali do wynajęcia na poznańskim rynku nieruchomości, w pierwszej szukało właśnie mieszkań z jednym pokojem. Drugą pozycję zajęły lokale 2-pokojowe o pow. 40-50 mkw., a trzecią także dwójki o pow. 40-60 mkw.

Poznań mieszkania

Mniejsze mieszkania w Poznaniu cieszą się zainteresowaniem głównie ze strony studentów i młodych osób na początku kariery zawodowej. Coraz więcej firm wynajmuje po kilka lub kilkanaście mniejszych mieszkań, tworząc w ten sposób bazę dla relokowanych pracowników. – ocenia Agata Polińska z serwisu Otodom.

Jeżeli chodzi o poszczególne lokalizacje Poznania to Grunwald może poszczycić się największym udziałem procentowym zapytań ze strony poszukujących mieszkań do wynajęcia. Prawie co piąte wyszukiwanie w serwisie Otodom dotyczyło właśnie tej lokalizacji.  Najpopularniejsze w tej części Poznania wśród najemców są mieszkania 2-pokojowe o powierzchni od 40 do 60 mkw. (20 proc. zapytań).

Poznań dzielniceDrugie miejsce spośród zapytań najemców w serwisie Otodom w Poznaniu zajmują Rataje z 11-procentowym odsetkiem zapytań. W tej części miasta najczęściej wyszukiwane przez najemców są większe, 3-pokojowe mieszkania o powierzchni od 60 do 65 mkw. Na Jeżycach, które plasują się na 3 miejscu najpopularniejsze są mieszkania 2 i 3 –pokojowe o powierzchni  50-70 mkw.

Z pewnością dziwić może odległa pozycja Starego Miasta w zapytaniach najemców. Spowodowane jest to głównie wysokimi stawkami czynszów lokali oraz tym, że znaczna część mieszkań w tej dzielnicy przeznaczona jest pod wynajem krótkoterminowy.

 

Aleksandra Kubicka, serwis Otodom.pl

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus