Poznań: Grunwald i Rataje idą łeb w łeb

Na poznańskim rynku nieruchomości ciężko znaleźć lokalizację, która znacząco wyprzedza inne pod względem popularności. Kilkunastoprocentowy udział zapytań w serwisie Otodom uzyskało 5 dzielnic, a dwie pierwsze mogą poszczycić się prawie identycznym wynikiem.

Do roku 1990 obowiązywał podział Poznania na następujące dzielnice administracyjne: Grunwald, Jeżyce, Nowe Miasto, Stare Miasto, Wilda. Podział ten nadal funkcjonuje w świadomości mieszkańców, stąd też prezentowane poniżej dane stanowią mieszankę wskazań na te większe dzielnice, jak i małe osiedla, pozwalają jednak na zorientowanie się o kierunkach zgłaszanego popytu.

Z najnowszych danych Otodom wynika, że największym zainteresowaniem użytkowników serwisu w Poznaniu cieszą się Grunwald i Rataje. Obie dzielnice uzyskały taki sam odsetek zapytań dotyczących zakupu nieruchomości. Na kolejnym miejscu uplasowało się Piątkowo z 15-procentowym wynikiem. Dwucyfrowy wynik uzyskały także Winogrady i Jeżyce, na których poszukiwało ofert 12 procent użytkowników Otodom.

Obie dzielnice, które zajęły pierwsze miejsce, cechują się typowo mieszkaniowym charakterem. Grunwald odznacza się bogatą infrastrukturą i dostępnością placówek edukacyjnych, medycznych czy usługowo-handlowych. Rataje są za to nazywane sypialnią Poznania z uwagi na liczbę mieszkań w okolicy.

Jak procentowe wskaźniki zapytań odnoszą się do wyników Rankingu Dzielnic Otodom, w którym mieszkańcy oceniali aspekty życia w swojej okolicy? Okazuje się, że lokalizacje, które są najczęściej wyszukiwane przez użytkowników serwisu nie mają odzwierciedlenia w rankingu mieszkańców. W zestawieniu najchętniej polecanych dzielnic Grunwald zajął 12 miejsce, a Rataje aż 20, zwyciężając jednak w kategorii najbardziej przyjaznej dzieciom.

 

Dorota Dwornik, serwis Otodom.pl

Jarosław Skoczeń, Emmerson Realty S.A.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook