Pokój do wynajęcia od zaraz

Pojedyncze pokoje do wynajęcia nadal cieszą się sporym zainteresowaniem. Najemcami są głównie młodzi ludzie na studiach lub na początku swojej kariery zawodowej.

Właściciele mieszkań raczej rzadko decydują się na osobny wynajem pokoi. Taka sytuacja z reguły podyktowana jest nagłą wyprowadzką jednego z lokatorów i chęcią zagospodarowania wolnego pomieszczenia. Często też poszukiwanie najemcy do opuszczonego pokoju spoczywa na barkach pozostałych lokatorów, którzy nie chcą płacić wyższej składki czynszu.

– Na brak zainteresowania pokojami jednak nie można narzekać, ponieważ wynajęcie jednego pomieszczenia w mieszkaniu jest z reguły znacznie tańszym rozwiązaniem niż małej kawalerki. Z tej opcji często korzystają studenci oraz osoby z ograniczonym budżetem. Zdarza się także, że na dany pokój jest tak duże zainteresowanie, że pozostali lokatorzy organizują specjalne castingi – twierdzi Agata Polińska z serwisu Otodom.pl.

Plebiscyt na nowego lokatora ma na celu dopasowanie jego cech do oczekiwań i stylu życia pozostałych domowników. Jest to ważne, ponieważ pozwala uniknąć rozczarowań oraz przyszłych konfliktów. Właściciele także często zgadzają się na castingi, ponieważ liczą, że dobra adaptacja lokatorów pozwoli na dłuższy okres wynajmu wszystkich pokoi.

Oczywiście najpopularniejsze, ale też najdroższe są jednoosobowe pokoje nieprzechodnie, które oferują największą prywatność. Z reguły występują w starszym budownictwie, gdzie obowiązuje jasny podział pomieszczeń. Takie mieszkania cieszą się także zainteresowaniem kupujących, którzy chcą dostosować swoją ofertę do konkretnej grupy najemców. Mniejszym zainteresowaniem cieszą się pokoje przechodnie oraz salony z aneksem kuchennym. Jeżeli pojawiają się na do wynajęcia, to za niższą kwotę niż pozostałe pokoje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beata Kowalewska, serwis Otodom.pl

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook