Ogród zimowy w mieszkaniu

Ogrody zimowe, najczęściej kojarzone ze szklanymi wykuszami czy werandami znajdującymi się na parterach domów jednorodzinnych, stają się coraz modniejszym dodatkiem również w segmencie inwestycji wielorodzinnych. Deweloperzy chcąc nadążyć za nowymi trendami i wymaganiami klientów wychodzą im naprzeciw z projektami, w których oprócz tradycyjnego balkonu, tarasu czy loggi, kupujący znajdą także mieszkania wyposażone w ogrody zimowe.

Dlaczego warto posiadać taki ogród? Otóż może on służyć jego właścicielowi na wiele różnych sposobów. Począwszy od zacisznego miejsca do odpoczynku przez stworzenie domowego ogródka z kwiatami, ziołami i warzywami, po jego aranżację jako przedłużenie pomieszczeń domowych takich jak salon czy jadalnia. Dodatkowo przeszklona przestrzeń ogranicza hałas dobiegający z zewnątrz, a do mieszkania dostaje się więcej naturalnego światła.

W Polsce to dość nowa koncepcja, która jest wykorzystywana głównie przy tworzeniu nowoczesnych osiedli mieszkaniowych. Jak podkreśla Agata Polińska z serwisu Otodom.pl zimowe ogrody stają się coraz bardziej modne i stanowią duży atut dla zainteresowanych kupnem własnego „M”, a niezaprzeczalną przewagą takiego wykorzystania przestrzeni nad balkonem czy tarasem jest to, że można z niej korzystać przez cały rok, niezależnie od pogody.

mieszkania z ogrodem zimowym

Największe mieszkanie z zimowym ogrodem, które znajdziemy na pierwotnym rynku mieszkaniowym ma pow. 253,25 m², najmniejsze zaś 41,31 m². Jak widać niezależnie od metrażu można znaleźć lokale posiadające taki ogród, jednak nie jest to jeszcze zjawisko tak popularne jak mieszkanie z balkonem czy tarasem. W serwisie Otodom.pl wyróżnione zostało ponad 150 ogłoszeń z ogrodami zimowymi na ponad 73 tys. ofert rynku pierwotnego w całej Polsce, co potwierdza znikomy udział takich lokali w rynku.

Aleksandra Kubicka, serwis Otodom.pl

Jarosław Mikołaj Skoczeń, Grupa Emmerson S.A.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook