Odnowione z drugiej ręki

Zakup mieszkania na rynku wtórnym często wiąże się z przeprowadzeniem chociażby kosmetycznych prac remontowych lub odświeżających. Osoby, które nie mają na to czasu i ochoty powinny skupić się na poszukiwaniu lokali po generalnym remoncie.

Odnowione mieszkania cieszą się dużo większym zainteresowaniem niż wnętrza noszące ślady użytkowania, dlatego też coraz więcej właścicieli mieszkań przed sprzedażą przeprowadza generalne remonty. Świeżo pomalowane ściany, wycyklinowany parkiet czy nowe meble bardzo ładnie się prezentują i stwarzają szansę na dużo szybszą sprzedaż. Głównym powodem jest niechęć potencjalnych nabywców do przeprowadzania remontu. Wielu z nich nauczonych doświadczeniami z przeszłości poszukuje nieruchomości, które wymagają absolutnie żadnych prac.

Tego rodzaju mieszkania naturalnie są droższe w porównaniu z mieszkaniami do remontu, z reguły od kilkunastu do kilkudziesięciu procent. Wszystko zależy od zakresu prac oraz standardu wykończenia i wyposażenia. Zdaniem eksperta z serwisu Otodom.pl, właściciel przeprowadzający remont w mieszkaniu, które ma być przeznaczone na sprzedaż, nie powinien realizować wyszukanych projektów.

– Z punktu sprzedającego jest to pewne ryzyko, ponieważ nie każdemu może się spodobać styl lub standard wykończenia lokalu. Najlepszą decyzją jest odnowienie mieszkania w neutralnym stylu, który zwróci uwagę większej liczby potencjalnych nabywców.  – Radzi Agata Polińska z serwisu Otodom.pl.

Warto postawić na jasne kolory oraz minimalizm. Wyposażenie powinno zawierać meble pierwszej potrzeby, które mogą zostać w późniejszym czasie uzupełnione przez nowych właścicieli o nowe elementy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beata Kowalewska, serwis Otodom.pl

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook