Nowy Dwór Mazowiecki – malownicza miejscowość nieopodal Warszawy

Aglomeracja warszawska obejmuje swym zasięgiem Warszawę oraz kilkanaście mniejszych miast. Jednym z nich jest Nowy Dwór Mazowiecki, miejscowość położona przy ujściu rzeki Narew do Wisły, nieopodal lotniska Warszawa-Modlin. Krzyżują się tu również ważne trasy krajowe i wojewódzkie.

Nowy Dwór Mazowiecki jest jednym z ciekawszych miast aglomeracji warszawskiej. Położenie przy ujściu rzeki Narew do Wisły sprawia, że w mieście nie brakuje terenów rekreacyjnych. Chociaż większość bulwarów jest niezagospodarowana i dzika, to i tak miasto wyróżnia się pod względem obecności terenów zielonych. Warto również wspomnieć o niewielkim lasku w południowej części miasta oraz słynnej Twierdzy Modlin, która jest jedną z największych i najlepiej zachowanych twierdz w Polsce.

Oprócz malowniczego położenia Nowy Dwór Mazowiecki charakteryzuje się również rozbudowaną siecią komunikacyjną. Tuż obok miasta przebiega droga ekspresowa relacji Gdańsk – Rabka Zdrój. Bezpośredni dojazd samochodem do Warszawy umożliwia droga wojewódzka DW630, warto jednak wspomnieć, że często jest ona zakorkowana, przez co podróż do i z Warszawy znacząco się przedłuża. Osoby, które nie lubią tracić czasu w korkach mają do wyboru pociągi Kolei Mazowieckich – w Nowym Dworze Mazowieckim jest stacja kolejowa, na której zatrzymują się pociągi SMK oraz dalekobieżne IC oraz TLK.

W Nowym Dworze Mazowieckim znajduje się również port lotniczy – Warszawa/Modlin. Jest to piąte największe lotnisko pod względem liczby obsłużonych pasażerów w 2016 r. Obecność lotniska, a także plany jego rozbudowy podnoszą prestiż miasta.

Warto również wspomnieć o Twierdzy Modlin. Obecnie obiekt pełni funkcję historyczną – możliwe jest zwiedzanie poszczególnych pomieszczeń. W planach jest kompleksowa rewitalizacja zabytkowych terenów. W ramach projektu w obrębie istniejących zabudowań powstaną lofty mieszkalne, największe w tej części Europy centrum kongresowe, centrum usługowe, galeria handlowa, centrum wellnes oraz muzeum. Realizację inwestycji zaplanowano na lata 2019-2026.

Według Agaty Polińskiej z serwisu Otodom.pl Nowy Dwór Mazowiecki jest miejscowością z ogromnym potencjałem rozwoju. Korzystna lokalizacja, lotnisko, planowane inwestycje, zwiększą prestiż i rangę miasta, nie tylko w rejonie, ale i w skali całego kraju. Rozwój gospodarczy i nowe miejsca pracy przyciągną nowych mieszkańców, którzy będą chcieli wynająć lub kupić tu dom czy mieszkanie.

Obecnie oferta na rynku nieruchomości w Nowym Dworze Mazowieckim jest niewielka, co wynika bezpośrednio z rozmiarów miasta. Poniższej przedstawiamy podstawowe dane dotyczące rynku nieruchomości mieszkaniowych.

Nowy Dwór Mazowiecki mieszkania

Oferta na rynku najmu jest nieporównywalnie mniejsza w stosunku do oferty lokali na sprzedaż. Agata Polińska wskazuje, że taka struktura jest częsta w mniejszych miejscowościach. Do takich miast napływ nowej ludności, która zaczyna życie w nowym miejscu od zera jest niewielki, dlatego inwestycja w mieszkania pod wynajem nie jest tak popularna jak obecnie w największych ośrodkach miejskich jak Warszawa czy Kraków. Można jednak sądzić, że wraz z rozwojem gospodarczym miasta, zwiększy się liczba jego mieszkańców, a tym samym popyt na mieszkania będzie większy.

Aleksandra Kubicka, serwis Otodom.pl

Jarosław Mikołaj Skoczeń, Grupa Emmerson S.A.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook