Nowa Huta i Stare Miasto najpopularniejsze wśród kupujących mieszkania w Krakowie

Krakowski rynek nieruchomości jest jednym z największych w naszym kraju. Prezentujemy zmiany popularności poszczególnych dzielnic na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy w oparciu o zachowanie użytkowników serwisu Otodom.pl.

Nowa Huta niezmiennie cieszy się największym zainteresowaniem użytkowników, którzy chcą kupić mieszkania w Otodom.pl – wynika z danych największego serwisu nieruchomości w Polsce. Minimalnie mniejszym powodzeniem może poszczycić się Stare Miasto, zaś na trzecim miejscu znajduje się Krowodrza, którą dzieli jednak znaczna przepaść z pierwszymi dwiema dzielnicami.

– Bardzo wyraźnie widać, że ponad 20 procent wszystkich poszukujących mieszkań w naszym serwisie wybiera właśnie spośród tych dwóch dzielnic. Nowa Huta przyciąga atrakcyjnymi cenami, zaś Stare Miasto prestiżem i dobrą komunikacją – komentuje Agata Polińska z serwisu Otodom.pl.

kraków dzielnice

W porównaniu z danymi za listopad 2017 r. można zauważyć nieznaczne zmiany dotyczące zainteresowania poszczególnymi dzielnicami. Na pierwszy rzut oka widać, że na początku roku zmniejszyła się różnica pomiędzy Nową Hutą i Starym Miastem, które jeszcze kilka miesięcy temu dzielił jeden punkt procentowy. Styczniowe zmiany dotknęły także takie dzielnice jak Ruczaj i Grzegórzki, które zamieniły się pozycjami w rankingu, podobnie jak Podgórze i Bronowice.

Beata Kowalewska, serwis Otodom.pl

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook