Niepowtarzalna szansa na obejrzenie dzieł Zdzisława Beksińskiego

Czy sztukę można połączyć z nieruchomościami? Oczywiście, że tak!

Przykładem jest osiedle domów i rezydencji Ventana w podwarszawskim Walendowie, na terenie którego zaprezentowane zostaną grafiki jednego z największych polskich malarzy – Zdzisława Beksińskiego.

Wystawa prac artysty odbędzie się w dniach 26-28 września i zapoczątkuje ją wernisaż, na który zostali zaproszeni ludzie sztuki, kultury, biznesu i mediów.

Sztuka zaklęta w murach

Zdzisław Beksiński i jego twórczość niewątpliwie zapisały się w kanonach sztuki zarówno w Polsce jak i na świecie. Prace artysty były ozdobą największych wystaw  Nowego Yorku, Paryża czy Japonii. Jego dzieła do dziś elektryzują i inspirują wielu artystów, a przede wszystkim odbiorców na całym świecie.

4

Prace autora zostaną wyeksponowane pośród luksusowej scenerii domów i rezydencji na osiedlu Ventana. Właściciele osiedla, które znajduje się niespełna 18 kilometrów od centrum Warszawy, postanowili zaprezentować szerszej grupie odbiorców głębię prac Zdzisława Beksińskiego. W tym celu przygotowali wystawę, która będzie trwać przez 4 dni, tak aby każdy zainteresowany mógł przybyć i obcować z pracami jednego z najbardziej znanych polskich malarzy, rzeźbiarzy i grafików.

ventana osiedla

-Pragniemy zaprezentować grafiki tego wielkiego artysty szerszemu gronu osób. Liczymy, że prace Beksińskiego wspaniale zaprezentują się w otoczeniu naszego niepowtarzalnego osiedla domów jednorodzinnych-mówi Maciej Mazurek z firmy Westmark – dewelopera osiedla domów i rezydencji Ventana

Wystawa z potrzeby serca

Wystawę poprzedzać będzie wernisaż, na który zaproszeni zostali ludzie ze świata sztuki, kultury, biznesu oraz mediów. Zostanie tam też zorganizowana aukcja grafik Beksińskiego, z której cały dochód przeznaczony zostanie na fundację Ewy Błaszczyk ,,AKOGO”. Nad profesjonalnym przebiegem tego przedsięwzięcia czuwać będzie firma Emmerson Realty S.A. oraz Dom Aukcyjny Emmerson.

– Obrazy i grafiki Zdzisława Beksińskiego swoją głębią i przekazem przyciągają entuzjastów sztuki na całym świecie. Liczymy, że i ta akcja grafik oraz jej charytatywny wymiar przywiodą wielu entuzjastów sztuki, a aukcja pozwoli znacznie wesprzeć konto fundacji Pani Ewy Błaszczyk-zaznaczył  Jarosław Mikołaj Skoczeń, wieloletni znajomy Zdzisława Beksińskiego oraz pełnomocnik zarządu Grupy Emmerson.

Wystawa grafik będzie czynna od 26 do 28 września w godzinach:

10.00-20.00 – 26.09

11.00-17.00 – 27-28.09

(wstęp wolny)

Jest to więc niepowtarzalna szansa, na zobaczenie dzieł Naszego wielkiego, polskiego artysty.

Serdecznie Zapraszamy

Emil Chrzanowski

 

This Article Has 1 Comment
  1. 3KA Reply

    Super Pomysł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook