Najczęściej poszukiwane lokalizacje w Gdyni i Spocie

Gdynia i Sopot mogą stanowić alternatywę w stosunku do Gdańska, jeśli chodzi o miejsce zamieszkania. Szczególnie atrakcyjny wydaje się być Spot, który jest najmniejszym i chyba najbardziej prestiżowym spośród wszystkich miast wchodzących w skład Trójmiasta. W Gdańsku największym zainteresowaniem wśród osób poszukujących mieszkania jest Wrzeszcz. A jakie części Gdyni i Sopotu są najczęściej wyszukiwane w popularnym serwisie Otodom.pl?

W Gdyni największą popularnością cieszą się dzielnice Orłowo oraz Śródmieście. Duże zainteresowanie klientów kieruje się również ku dzielnicy Redłowo. Klienci poszukujący mieszkania za pośrednictwem serwisu Otodom.pl, najczęściej wskazywali właśnie te lokalizacje. Wszystkie trzy wspomniane wyżej dzielnice znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie nabrzeża. W Orłowie znajduje się molo, z którego można podziwiać znany gdyński klif, a Śródmieście to centralna, najbardziej prestiżowa dzielnica miasta. Warto zwrócić uwagę, że zapytania dotyczące nadmorskich dzielnic Gdyni (Babie Doły, Oksywie, Śródmieście, Kamienna Góra, Wzgórze św. Maksymiliana, Redłowo oraz Orłowo) stanowiły łącznie 45% wszystkich zapytań. Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszyły się dzielnice Dąbrowa, Wielki Kack oraz Mały Kack, które znajdują się na południu miasta.

gdynia dzielnice

Sopot jest dużo mniejszym ośrodkiem miejskim. Mimo wszystko administracyjne podzielony jest na kilkanaście dzielnic. Znaczną część miasta zajmują jednak lasy, a zabudowane są nadmorskie i centralne dzielnice. Zdecydowanie najwięcej zapytań dotyczących mieszkań w Sopocie zgłaszanych na portalu Otodom.pl dotyczyło Dolnego Sopotu – blisko 70% osób szukających mieszkania w Spocie wskazywało właśnie tę dzielnicę. Jest to centralna dzielnica miasta położona tuż nad Morzem Bałtyckim. To tu znajduje się słynne sopockie molo i najbardziej luksusowe wśród sopockich hoteli. Dzielnicę wyróżnia rozwinięta infrastruktura oraz estetyczna zabudowa, tym samym nie się co dziwić, że najwięcej osób chce zamieszkać właśnie w tej okolicy.

sopot dzielnice

O ile w Gdańsku, bliskość morza nie była głównym wyznacznikiem atrakcyjności dzielnicy w oczach potencjalnych przyszłych mieszkańców, tak w Gdyni i Spocie największym zainteresowaniem cieszyły się obszary, które bezpośrednio mają dostęp do plaży. Według Agaty Polińskiej, każde z miast tworzących Trójmiasto jest inne i nie należy rozpatrywać go, jako jednego, szczególnie jeśli chodzi o rynek nieruchomości mieszkaniowych. Tendencje, które można zaobserwować w Gdańsku, niekończenie muszą się sprawdzić w Gdyni i Sopocie. Dodatkowo popyt na tych rynkach również jest różny tak jak różne są oczekiwania przyszłych najemców czy nabywców mieszkań.

Aleksandra Kubicka, serwis Otodom.pl

Jarosław Mikołaj Skoczeń, Grupa Emmerson S.A.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook