Najchętniej polecane dzielnice Wrocławia

Obecnie Wrocław podzielony jest na kilkadziesiąt mniejszych samodzielnych osiedli. Chociaż osiedla funkcjonują już od ponad 20 lat, to dawny podział na dzielnice wciąż bardzo silnie funkcjonuje w świadomości mieszkańców. Serwis Otodom postanowił sprawdzić, które z dawnych dzielnic Wrocławia są najbardziej godne polecenia.

W tym celu najpopularniejszy serwis z ogłoszeniami nieruchomości przepytał 3170 mieszkańców Wrocławia, którzy wypowiedzieli się na tematy związane z różnymi aspektami życia w miejscu ich zamieszkania. Tak powstał Ranking Dzielnic Otodom, którego zadaniem jest pomoc w wyborze odpowiedniej lokalizacji do zamieszkania.

Podstawowe pytanie, które padało w ankiecie brzmiało „na ile prawdopodobne jest, że polecił(a)byś znajomym mieszkanie w Twojej okolicy”. Skala odpowiedzi wynosiła od 0 (zdecydowanie nie polecę) do 10 (zdecydowanie polecę). W ten sposób powstał wskaźnik NPS (współczynnik rekomendacji), obliczany jako różnica odsetka promotorów i krytyków, który przyjął wartości od -100 do 100.

Dzielnice godne polecenia

Wrocław dzielnice mapa

Źródło: Ranking Dzielnic Otodom

Najwyższy wskaźnik rekomendacji w Rankingu Dzielnic Otodom uzyskały Krzyki. Co ciekawe zwycięzca nie zajął pierwszego miejsca w żadnej z pobocznych kategorii, za to uzyskał wysokie oceny za bezpieczeństwo, zadbaną okolicę, ceny mieszkań oraz sąsiedztwo. Drugie miejsce zajęła Fabryczna, która wygrała w kategoriach: sąsiedzi, zieleń, zadbana okolica, ceny mieszkań i dzielnica przyjazna dzieciom. Na podium uplasowało się Psie Pole, które zostało docenione za bezpieczeństwo i czystą okolicę. Czwarte miejsce zajęło Śródmieście, które wygrało w kategorii najlepiej skomunikowanej dzielnicy, a najniższy wskaźnik rekomendacji uzyskało Stare Miasto. Dzielnica, która zajęła ostatnie miejsce w rankingu uzyskała najwyższe oceny za duży wybór atrakcji oraz wygodne zakupy.

Ranking najchętniej polecanych dzielnic Wrocławia pozwala dostrzec na czym najbardziej zależy mieszkańcom stolicy Dolnego Śląska. – Mieszkańcy Wrocławia coraz mniejszą wagę przywiązują do centralnej lokalizacji, doceniając jednocześnie zalety zadbanych dzielnic. Otwarta przestrzeń, przyjemna okolica oraz życzliwi sąsiedzi gwarantują bardzo dobre warunki do życia i zakładania rodziny – ocenia Agata Polińska z serwisu Otodom.

Aleksandra Kubicka, serwis Otodom.pl

Jarosław Mikołaj Skoczeń, Grupa Emmerson S.A.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook