Młode Miasto w Gdańsku – powstanie nowa dzielnica

W samym sercu miasta postanie niebawem rewitalizowana i doinwestowana praktycznie nowa dzielnica. Na terenie ponad 20 hektarów mają zostać zbudowane zarówno budynki biurowe zapewniające miejsca pracy, jak i budynki mieszkalne. Inwestorzy ze spółki Shipyard City Gdańsk przedstawili pierwsze plany i wizualizacje, które wyglądają bardzo obiecująco. Mają powstać także lokale usługowe, lofty oraz hotele i akademiki. Dodatkowo teren ponad 50 hektarów poddany będzie rewitalizacji.

Warto śledzić na bieżąco informacje płynące z rynku – realizacja tak dużego i ambitnego projektu zmieni obraz oraz postrzeganie tej części miasta. Ściśle centralna lokalizacja nie była do tej pory bardzo pożądanym miejscem na mapie mieszkaniowej stolicy Pomorza. Były to tereny postoczniowe, stąd z powodu niezagospodarowania nie były postrzegane jako atrakcyjna destynacja mieszkaniowa. Według Agaty Polińskiej z portalu Otodom.pl plany budowy Młodego Miasta zmienią tą sytuację o 180 stopni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Osobom zainteresowanym czy to inwestowaniem w mieszkania w atrakcyjnych lokalizacjach, czy też poszukujących niepowtarzalnych lokalizacji w centralnych rejonach Gdańska warto doradzić sprawdzenie aktualnej oferty rynku mieszkaniowego w obszarze planowanego projektu. Warto skorzystać z dużego potencjału lokalizacji, której atrakcyjność w najbliższym czasie powinna znacząco się zwiększyć. Obszar realizacji inwestycji – pomiędzy Martwą Wisłą, Placem Solidarności, ulicą Jana z Kolna, Twardą oraz Marynarki Polskiej z pewnością zyska w nadchodzących latach i stanie się modnym punktem w Trójmieście.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Agata Polińska dodaje, że na chwilę obecną nie ma realizowanych inwestycji deweloperskich w bezpośrednim sąsiedztwie, które zapewniałyby widok na Martwą Wisłę. Osobom, którym zależy na nabyciu nowego mieszkania i wykończeniu go według własnych pomysłów w tej lokalizacji warto zatem doradzić śledzenie informacji nt. realizacji inwestycji, która ma ruszyć w tym roku.

 

Beata Kowalewska, serwis Otodom.pl

Strefynieruchomosci.pl

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook