Milion za apartament, a może dom?

Czy mając milion złotych możemy pozwolić sobie na dużo? Nie, jeżeli mieszkamy lub chcemy zamieszkać w stolicy. W tej cenie możemy kupić „jedynie” wystawny apartament w jednej z lepszych dzielnic lub pokusić o zakup dużego domu za Warszawą.

Milion złotych jest obecnie kwotą osiągalną dla coraz większej liczby Polaków. W 2015 roku 19 827 osób zadeklarowało urzędom skarbowym dochód powyżej miliona złotych. Najwięcej milionerów ma województwo mazowieckie z wynikiem 5 383, zaś wśród miast króluje Warszawa: 3 384.  Warto również zaznaczyć, że w całej Polsce liczba milionerów w latach 2009-2015 wzrosła prawie o połowę. Liczby te przekładają się również na rynek nieruchomości.

Z roku na rok rosną potrzeby mieszkaniowe Polaków. Jeszcze w 2010 r. średnia wielkość mieszkania wynosiła 70,9 m kw., pięć lat później wynik ten wynosił już 73,6 m kw. Na taki stan rzeczy składa się wiele czynników, jednym z nich jest właśnie rosnąca siła nabywcza i zdolność kredytowa. Polacy zarabiają coraz więcej i mogą sobie pozwolić na wzięcie kredytu hipotecznego na droższą nieruchomość. Skłaniają ku temu również utrzymujące się już od dłuższego czasu rekordowo niskie stopy procentowe.

Świeżo upieczeni milionerzy, którzy chcą w Warszawie kupić apartament w granicach 1 mln zł mają w czym wybierać. Na portalu Otodom znajduje się blisko 2 tysiące ofert sprzedaży mieszkań, których cena mieści się w podanej kwocie.

mieszkanie apartamentŹródło: emmerson.pl

Kwota miliona złotych wydana na mieszkanie nie jest niczym nadzwyczajnym. Na warszawskim rynku nieruchomości widnieją oferty kilkunastokrotnie droższe. Nie mniej jednak w tej cenie nabywca może pozwolić sobie już na 100-metrowy apartament w dobrej lokalizacji – informuje Jolanta Żur z firmy Emmerson Realty. Jako przykład podaje apartament o wysokim standardzie wykończenia znajdujący się na Bielanach i wyceniony na 970 tys. zł. – Trzypokojowy apartament o pow. 103 m kw. znajduje się na zamkniętym osiedlu. Jest to luksusowa nieruchomość dla osób, które poszukują wygody i komfortu. Apartament jest wyposażony w najnowocześniejsze sprzęty oraz wykończony z największą starannością materiałami wysokiej klasy – podsumowuje Jolanta Żur z Emmerson Realty.

Osoby związane z Warszawą, jednak ceniące swoją prywatność oraz spokój niezmącony miejskim zgiełkiem, mogą pokusić się o zakup dużego domu pod Warszawą. W samej stolicy poszukując domów na sprzedaż możemy znaleźć około 700 ofert w granicach miliona złotych. Znacznie większy wybór oferują podwarszawskie miejscowości, jednak w tym wypadku kupujący muszą zwracać szczególną uwagę na lokalizację. Perspektywa codziennych dojazdów do Warszawy z miejscowości oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów skłania do bardziej wnikliwego poszukiwania domów zlokalizowanych w bliskiej odległości tras szybkiego ruchu.

dom stara wiesŹródło: emmerson.pl

Dobrym przykładem może być dom wolnostojący, położony miejscowości Stara Wieś w gminie Nadarzyn w zasięgu drogi dojazdowej do drogi ekspresowej S8. W cenie lekko powyżej miliona dostaniemy dom o powierzchni 243 m kw. składający się z 3 sypialni, salonu połączonego z jadalnią i kuchnią, gabinetu, 2 łazienek oraz 2 miejsc garażowych. Dodatkowo na działce o pow. 1000 m kw. znajduje się starannie zaprojektowany i zadbany ogród.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook