Mieszkanie od zaraz

Duży popyt na pierwotnym rynku nieruchomości spowodował, że ciężej jest kupić gotowe mieszkanie od dewelopera. Osoby, którym zależy, aby jak najszybciej zamieszkać na swoim, powinny zdecydowanie rozważyć rynek wtórny.

Rynek pierwotny znajduje się obecnie w znakomitej kondycji. Deweloperzy budują swoje inwestycje na potęgę i już planują kolejne projekty. Ogromne zainteresowanie nowymi mieszkaniami powoduje, że coraz trudniej kupić gotowe mieszkanie na rynku pierwotnym. Dotyczy to głównie większych aglomeracji, czego przykładem jest Warszawa. Jak wynika ze wstępnych danych GUS, w miesiącach styczeń-czerwiec 2018 r. w Warszawie oddano do użytkowania ponad 19 000 mieszkań, jest to stosunkowo dużo nowych lokali, ale zapotrzebowanie jest znacznie większe.

– Dane Głównego Urzędu Statystycznego obrazują także rzeczywistą sytuację, jaka panuje na warszawskim rynku nieruchomości, gdzie na nowe mieszkanie nierzadko trzeba czekać nawet dwa lata. Dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na tak długi okres oczekiwania, idealnym rozwiązaniem jest zakup na rynku wtórnym – komentuje Barbara Tomaszewska doradca z firmy Emmerson.

Jedną z najważniejszych zalet w przypadku rynku wtórnego jest możliwość szybkiego zamieszkania. Dodatkowo, jeżeli znajdziemy mieszkanie gotowe do wprowadzenia, zaoszczędzimy kilka miesięcy potrzebnych na remont starego lub wykończenie nowego lokalu w stanie deweloperskim. Także końcowa cena mieszkania z rynku wtórnego bardzo często jest atrakcyjniejsza niż zakup i wykończenie pod klucz nowego lokalu od dewelopera. Bogata oferta na rynku wtórnym pozwala na wybór mieszkania w lokalizacji, która najbardziej nam odpowiada. Ma to duże znaczenie w przypadku osób, którym zależy na zamieszkaniu w samym centrum miasta. W przypadku stolicy liczba nowych inwestycji zlokalizowanych w najlepszych punktach jest znikoma, czego nie można powiedzieć o mieszkaniach z rynku wtórnego. Także infrastruktura w przypadku istniejących już osiedli jest dużo bardziej rozbudowana niż w przypadku nowych inwestycji.

Dobrym przykładem jest 4-pokojowe mieszkanie w świetnej lokalizacji, na ulicy Chłodnej (10 minut spacerem do centrum miasta), do którego można wprowadzić się bez zbędnych remontów. Jak zapewnia nas Barbara Tomaszewska doradca z firmy Emmerson mieszkanie jest bardzo funkcjonalnym rozkładzie, z ekspozycją okien na trzy strony świata, z widokiem na panoramę Warszawy.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus