Mieszkanie większe niż dom – apartament na Ursynowie

Lokalizacja jest jednym z najważniejszych czynników branych pod uwagę przy wyborze mieszkania. Ważniejszy jest z reguły tylko metraż, liczba pokoi i oczywiście cena. To w jakiej części miasta klienci poszukują mieszkań uzależnione jest od wielu czynników. Jakie mieszkania i gdzie są najczęściej poszukiwane w Warszawie?

Zauważyć można pewne zależności pod względem struktury pokojowej poszukiwanych mieszkań w poszczególnych częściach miasta. Dzielnice cieszą się zróżnicowanym zainteresowaniem pod względem najbardziej pożądanej liczby pokoi. Jak wynika z danych portali ogłoszeniowych, osoby szukające w Warszawie mieszkania jedno-, dwu- lub trzypokojowego najczęściej jako lokalizację wybierały Mokotów. Drugą najczęściej wskazywaną dzielnicą w przypadku kawalerek było Śródmieście, a „dwójek” i „trójek” Praga Południe. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również Wola – trzeci największy udział wśród zapytań o kawalerki i lokale dwupokojowe. Osoby szukające większego lokum (cztero- lub pięciopokojowego) najczęściej zaznaczali Ursynów. Drugą najczęściej rozważaną lokalizacją był Mokotów, trzecią Praga Południe. Duży udział wśród zapytań o największe lokale miało Bemowo i Wilanów.

Warto zwrócić uwagę, że osoby szukające mniejszych mieszkań częściej kierowali się w stronę droższych, bardziej centralnych lokalizacji takich jak Mokotów, Śródmieście czy Wola. Mniejszy metraż to niższy czynsz (w danej lokalizacji). Wśród osób zainteresowanych mniejszym metrażem dominują single lub młode małżeństwa bez dzieci, którym bardziej niż na metrażu zależy na atrakcyjnej lokalizacji.

Osoby poszukujące większego lokum chętnie wybierają takie dzielnice jak np. Praga Południe, Ursynów, Wilanów czy Bemowo. Chociaż nie są to najtańsze lokalizacje w Warszawie, to jednak ceny są odczuwalnie niższe w stosunku do dzielnic centralnych, zapewnia nas Bartłomiej Tarnowski pośrednik z firmy Emmerson Realty. W ofercie Emmersona znajduje się apartament o powierzchni większej niż niejeden dom, bo aż  242 mkw. – Jest to wyjątkowa oferta ponieważ apartament jest dwupoziomowy i bardzo oryginalnie wykończony. Jestem pośrednikiem od wielu lat, ale muszę przyznać że takie apartamenty rzadko można znaleźć w ofercie firm zajmujących się sprzedażą mieszkań i apartamentów – podsumowuje Bartłomiej Tarnowski z firmy Emmerson Realty.

Przekonajcie się sami więcej TUTAJ 

 

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook