Mieszkanie na Ursusie

Dane Eurostatu wskazują, że Polska znajduje się na siódmym miejscu od końca w Europie pod względem rozwoju rynku najmu. Warto zastanowić się dlaczego Polacy wolą kupić mieszkanie, niż je wynajmować.

Niemcy to najemcy

Co ciekawe prym pod względem odsetka populacji zamieszkującej we własnych czterech ścianach w Unii Europejskiej wiodą biedniejsze kraje. Pierwsze trzy miejsca zajmowane są odpowiednio przez Rumunię, Litwę i Słowację. W pierwszej dziesiątce nie ma żadnego kraju z Europy Zachodniej. Kraje bardziej rozwinięte, starej piętnastki znajdują się na drugim końcu tej klasyfikacji. Odsetek osób mieszkających w wynajmowanych lokalach najwyższy jest w Danii, Austrii i Niemczech, gdzie zbliża się do 50%.

Wydaje się, że na rozwój rynku najmu nieruchomości mieszkaniowych w zachodniej części kontynentu wpływ mają różnice kulturowe i styl życia. Mieszkańcy starych krajów Wspólnoty Europejskiej częściej, niż Polacy zmieniają pracę, a co za tym idzie częściej przeprowadzają się z jednego miasta do drugiego. Taki styl życia, trochę „na walizkach” sprawia, że bardziej opłacalny może być najem mieszkania, gdyż jego zakup przywiązuje do danej lokalizacji. Z drugiej jednak strony u naszych zachodnich sąsiadów czas trwania pojedynczej umowy sięga często nawet 20 – 30 lat. Oczywiście dużą role odgrywają tutaj obowiązujące przepisy, które regulują stosunki między jego uczestnikami i umożliwiają takie rozwiązanie.

Polak, jak Pan na włościach ?

Warto na chwilę zastanowić się z czego taki stan rzeczy wynika. Dlaczego Polacy wolą wydać pieniądze i mieszkać u siebie, niż wynajmować mieszkanie?  Polak lubi żyć jak Pan na włościach? Czy może raczej Polacy, jako ciągle społeczeństwo na dorobku, częściej niż zachodni Europejczycy kierują się zdrowym rachunkiem ekonomicznym?  W chwili obecnej niewielu Polaków, zwłaszcza młodych i będących na początku kariery zawodowej może sobie pozwolić na wyłożenie całej sumy od ręki, dlatego też wiele osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu, który taki zakup umożliwi. Przy takim wyborze wydatki na zakup nowego M składają się z wkładu własnego i wartości rat kredytu, w tym co miesiąc płaconego oprocentowania od kwoty kredytu. Warto zaznaczyć, że comiesięczna rata dla banku w większości miast wychodzi taniej, niż najem mieszkania.  Wszystko zależy od kosztów najmu oraz ceny mieszkania, które mogą znacznie się wahać, w zależności od lokalizacji oraz standardu lokalu mieszkalnego i zmieniać w miarę upływu czasu. Podstawową jednakże przewagą wariantu zakupu mieszkania z pomocą banku jest długoterminowa perspektywa. Osoba, które zdecyduje się na takie rozwiązanie po 25 latach będzie właścicielem nieobciążonej żadnym zobowiązaniem nieruchomości. W związku z tym jeżeli trzeba już co miesiąc wydawać sporą część domowego budżetu na mieszkanie, to może lepiej płacić ratę kredytu, niż za wynajem? Wydaje się, że właśnie w ten sposób rozumują Polacy i dlatego tak dużo osób w naszym kraju decyduje się na mieszkanie na swoim z rodziną, zamiast najmowania lokalu.

Jedną z ciekawych propozycji dla rodziny jest 3 pokojowe mieszkanie na Warszawskim Ursusie, o czym nas zapewnia Joanna Jarecka, doradca z firmy Emmerson.

Mieszkanie znajduje się w spokojnej, zielonej okolicy. Dużym plusem jest dobry dojazd do innych dzielnic miasta, zarówno samochodem, jak i komunikacja miejską. Samo mieszkanie jest usytuowane na parterze niskiego bloku z 2001 r. Składa się z pokoju dziennego z wyjściem na loggie, aneksu kuchennego, dwóch sypialni, łazienki oraz przedpokoju z szafą wnękową.

Link do oferty znajdziesz TUTAJ

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook