Mieszkanie w Trójmieście za mniej niż 200 tys. zł?

Przyjrzeliśmy się już dokładnie ofercie mieszkaniowej we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie i Poznaniu. Tym razem pod lupę wzięliśmy mieszkania położone w Trójmieście. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie mieszkania możemy kupić poniżej kwoty 200 tys. zł.         

Analiza lokalnego rynku tanich mieszkań pokazała, że zarówno w Gdańsku, jak i w Gdyni, a nawet w Sopocie możliwe jest znalezienie mieszkania do 200 tys. zł. W dwóch pierwszych miastach potencjalni klienci mogą znaleźć pojedyncze oferty nawet za mniej niż 100 tys. zł. Zobaczmy więc dokładnie jak kształtuje się oferta lokali z drugiej ręki w Trójmieście.

Liczba ofert sprzedaży mieszkań na trójmiejskim rynku wtórnym w najniższych przedziałach cenowych

ceny mieszkań trójmiasto                                     Opracowane przez Grupa Emmerson S.A. na podstawie ofert zamieszczonych w serwisie otoDom.pl

                Podaż mieszkań z niższej półki cenowej w Trójmieście nie należy do największych wśród analizowanych miast. W dostępnej ofercie rynku wtórnego Gdańska, co dziesiąte mieszkanie jest w cenach poniżej 200 tys. zł. W przypadku Gdyni jest tylko nieznacznie lepiej, mieszkania z założonego przedziału odpowiadają za trochę powyżej 13% oferty. Zaskoczeniem nie jest najsłabsza pozycja prestiżowego Sopotu – specyfika miasta powoduje, że lokale o takim kryterium to jedynie 3% dostępnej oferty miasta.

Podaż zdecydowanie najtańszych mieszkań – do 100 tys. zł, choć bardzo niewielka, jest obecna na terenie Gdyni i Gdańska. Niska cena będzie jednak okupiona gorszą lokalizacją i koniecznością remontu. W tym przedziale cenowym znajdziemy jedynie mikroskopijne kawalerki o powierzchni kilkunastu metrów oraz takie, których powierzchni z ledwością przekracza 20 mkw. Choć w Sopocie nie znaleźliśmy mieszkania do 100 tys. zł, w sprzedaży znajdziemy trzy mieszkania oferowanych w cenie do 150 tys. zł. W wyższym z analizowanych przedziałów osoby zainteresowane najbardziej atrakcyjną cenowo ofertą będą już miały pewien wybór. W tej kwocie potencjalni klienci mogą znaleźć już nawet dwupokojowe, wykończone mieszkanie o powierzchni 40 mkw.

W przypadku Gdyni i Gdańska budżet 200 tys. zł pozwala na znalezienie zarówno wykończonych kawalerek w atrakcyjnej lokalizacji, jak i większych 2-, 3- pokojowych mieszkań w nieco gorszym standardzie. Wraz z przesuwaniem się w kierunku górnej granicy rośnie liczba mieszkań po remoncie lub tylko do odświeżenia.

Przykładowe oferty mieszkań w Poznaniu poniżej 200 tys. zł

przykładowe mieszkania w trójmieścieOpracowane przez Grupa Emmerson S.A. na podstawie ofert zamieszczonych w serwisie otoDom.pl

Przedstawione oferty są potwierdzeniem możliwości znalezienia mieszkania w Trójmieście w cenie do 200 tys. zł, a w skrajnym przypadku nawet do 100 tys. zł. Agata Polińska z serwisu otoDom.pl ostrzega jednak tych, którzy pragną kupić mieszkanie w tak niskim przedziale cenowym.- Przy zakupie mieszkania jednak pamiętać, że niska kwota wynika z gorszej lokalizacji lub konieczności przeprowadzenia gruntownego remontu. W wyższym przedziale cenowym potencjalni klienci mogą wybierać spośród większej puli mieszkań, które wymagają jedynie odświeżenia, większa będzie również ich powierzchnia.

 

Aleksandra Kubicka, serwis otoDom.pl

Jarosław Mikołaj Skoczeń, Grupa Emmerson S.A.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook