Mieszkanie dla studenta

Po ogłoszeniu wyników tegorocznego egzaminu dojrzałości świeżo upieczeni maturzyści przystępują do wyboru uczelni wyższych. Dla przyszłych studentów wyjeżdżających do innego miasta jest to także czas poszukiwania stancji.

Z roku na rok rośnie oferta wynajmu mieszkań dla studentów. Dotyczy to głównie większych miast z bogatą ofertą akademicką. Młodych najemców można z reguły podzielić na dwie grupy: tych, którzy nie dostali przydziału w uczelnianym akademiku oraz tych którzy potrzebują większego komfortu i prywatności.

Najpopularniejsze rozkładowe mieszkania

Niewielu studentów stać na wynajęcie kawalerki, dlatego też dobierają sobie współlokatorów i decydują się na dwu lub trzypokojowe mieszkania. Zdarzają się przypadki, gdy w celu obniżenia kosztów w jednym pokoju mieszkają dwie osoby, dotyczy to z reguły większych pomieszczeń. Największym zainteresowaniem cieszą się rozkładowe mieszkania, czyli takie, w których każde pomieszczenie ma wejście z korytarza. – Tego typu układ jest rzadziej spotykany w nowym budownictwie, gdzie dominują pokoje z aneksami kuchennymi. Osoby, którym zależy na oddzielnych pokojach powinny więc skupić się na poszukiwaniu mieszkań np. w blokach z wielkiej płyty lub kamienicach. – Radzi Agata Polińska z serwisu Otodom.pl.

Bliskość uczelni ma znaczenie

Naturalnie dużym zainteresowaniem cieszą się mieszkania w pobliżu uczelni wyższych, z reguły są one jednak droższe niż te w podobnym standardzie, lecz w innej lokalizacji. Wyższy czynsz nie przeszkadza jednak studentom, którzy chcą mieć blisko na zajęcia. Tańszą alternatywą jest oczywiście poszukanie mieszkania w innej lokalizacji, należy jednak zwracać szczególną uwagę na połączenie komunikacyjne, najlepiej bezpośrednio z punktem docelowym – czyli uczelnią.

Wyższy standard mile widziany

Właściciele mieszkań zaczynają doceniać studentów, którzy stanowią coraz liczniejszą grupę najemców, dlatego też na przestrzeni lat można zauważyć znaczy wzrost standardu mieszkań oferowanych żakom. Wyremontowane i umeblowane mieszkania są na porządku dziennym. Coraz częściej właściciele mieszkań inwestują w lepszej jakości sprzęt AGD, zdając sobie sprawę, że konkurencja na rynku wynajmu mieszkań jest bardzo duża, dlatego też chcą wyróżnić się ze swoją ofertą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beata Kowalewska, serwis Otodom

Jarosław Skoczeń, Emmerson Realty S.A.

 

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook