Mieszkanie w Poznaniu za mniej niż 200 tys. zł?

Po przeanalizowaniu Warszawy i Krakowa, postanowiliśmy tym razem przyjrzeć się poznańskiemu rynkowi nieruchomości. Sprawdziliśmy, jakie mieszkania można kupić w stolicy Wielkopolski, dysponując budżetem do 200 tysięcy złotych.

 

Na przykładzie Warszawy (Mieszkanie w stolicy poniżej 200 tysięcy zł ?)  i Krakowa (Mieszkanie w Krakowie za mniej niż 200 tys. zł?) dowiedliśmy, że można kupić mieszkanie dysponując budżetem do 200 tysięcy złotych. Analizując Kraków udało się nawet znaleźć mieszkania poniżej 100 tysięcy złotych. Zobaczmy więc, co tym razem znajdziemy na poznańskim rynku tanich mieszkań.

Liczba ofert sprzedaży mieszkań na poznańskim rynku wtórnym w określonych przedziałach cenowych

poznan

Opracowane przez Grupa Emmerson S.A. na podstawie ofert zamieszczonych w serwisie otoDom.pl

Osoby, które dysponują mocno okrojonym budżetem na zakup mieszkania mogą poszukać ofert do 100 tysięcy złotych, jednak podobnie jak w Krakowie, nie ma co liczyć na coś więcej niż kilkunasto  lub co najwyżej dwudziesto kilkumetrowe  kawalerki. Różnica pomiędzy Poznaniem, a Krakowem polega jednak na standardzie wykończenia tych mieszkań. Za niecałe 100 tysięcy złotych można znaleźć w Poznaniu wyremontowaną kawalerkę, co w Krakowie graniczy z cudem.

Jeżeli mamy do dyspozycji 150 tysięcy złotych, możemy pokusić się o zakup 2-pokojowego mieszkania w centrum Poznania. W tej cenie znajdziemy zarówno wyremontowane kawalerki jak i 50-metrowe mieszkania do odświeżenia.

Dysponując budżetem do 200 tysięcy złotych, można śmiało szukać kawalerki w wysokim standardzie wykończenia jak i mieszkań 2 lub 3 pokojowych w dobrym stanie lub do odświeżenia. W tym wypadku o cenie decyduje lokalizacja.

Przykładowe oferty mieszkań w Poznaniu poniżej 200 tys. zł

poz

Opracowanie: Grupa Emmerson S.A. na podstawie danych uzyskanych z serwisu otoDom.pl

 

Prezentowane nieruchomości są tylko przykładem mieszkań, na jakie mogą trafić osoby dysponujące budżetem mniejszym niż 200 tys. zł. Poznański rynek tanich mieszkań dysponuje szerokim wachlarzem ofert. Szukając taniego mieszkania, możemy natknąć się na oferty mikro-kawalerek za niecałe 100 tysięcy złotych oraz dużych, 3-pokojowych mieszkań za około 200 tysięcy.

Jarosław Mikołaj Skoczeń, Grupa Emmerson S.A.

 

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus