Nie tylko lokalizacja – czyli na co klient zwraca uwagę przy zakupie mieszkania

Mieszkańcy dużych miast, przy zakupie nieruchomości, coraz częściej przykładają wagę nie tylko do lokalizacji, ale też do standardu wykończenia oraz obecności zielonych terenów w pobliżu inwestycji. Jest to jasny sygnał dla deweloperów, że aby zadowolić potencjalnego klienta nie wystarczą półśrodki.

Luksus ,,pod klucz”

Na rynku mieszkaniowym w dużych miastach panuje olbrzymia konkurencja. Korzystają na tym oczywiście sami kupujący, którzy mogą wybierać spośród wielu inwestycji mieszkaniowych i dopasowywać je do swoich potrzeb.

Potencjalnemu klientowi w Warszawie czy Poznaniu nie wystarczy już mieszkanie w dobrze skomunikowanej części miasta. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się osiedla ekskluzywne, które poza lokalizacją posiadają także dodatkowe udogodnienia zapewniające komfort życia. Nie bez znaczenia jest także standard wykończenia samej inwestycji, który w wielu przypadkach jest wręcz kluczowym czynnikiem decydującym o zakupie mieszkania. Wielu kupujących zdaje sobie sprawę, że użycie wysokiej klasy materiałów przy wykończeniu budynku daje pewność, że za kilka lub kilkanaście lat nie będą mieli przykrych niespodzianek.

Bardzo modne w ostatnim czasie jest wykańczanie przez deweloperów mieszkań ,,pod klucz”. Jest to opcja pozwalająca klientowi zaoszczędzić zarówno czas i pieniądze. Inwestorzy mają z reguły podpisane dużo korzystniejsze umowy z podwykonawcami i hurtowniami, dzięki czemu mogą zapewnić urządzenie mieszkania w wysokim standardzie za dużo przystępniejszą cenę.

Zieleń w cenie

Maraton Gardens Poznań

Źródło: Inwestycja Maraton Gardens

Coraz częściej wyznacznikiem wysokiego standardu inwestycji, oprócz atrakcyjnej lokalizacji, jest bliskość terenów zielonych. To właśnie możliwość bliższego kontaktu z naturą i oderwanie się od wielkomiejskiego zgiełku stanowi obecnie o prestiżu inwestycji. Zdają sobie z tego sprawę deweloperzy, którzy nie szczędzą środków, aby zagwarantować swoim klientom tego, czego oczekują. Można to odczuć zwłaszcza na poznańskim rynku nowych inwestycji.

-Inwestycja MARATON GARDENS została zaprojektowana z myślą o mieszkańcach oraz ich potrzebach. Łączy w sobie ciszę i spokój podmiejskiego osiedla z bezpośrednią bliskością centrum Poznania. Przestrzeń zaprojektowano z myślą o maksymalnej wygodzie mieszkańców i estetyce obiektu. Cała inwestycja ze swoją niewysoką zabudową i ergonomicznie zaprojektowaną częścią wspólną wpisuje się w rekreacyjny charakter okolicy, a jej mieszkańców dzieli zaledwie kilka minut spacerem do Starego Rynku. – Zapewnia Magdalena Nowicka z Grupy Emmerson S.A.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus