Kraków, Wrocław, Poznań – najpopularniejsze dzielnice

Nowa Huta w Krakowie, wrocławskie Krzyki oraz poznański Grunwald to najbardziej pożądane adresy na trzech wiodących rynkach mieszkaniowych poza Warszawą. Wymienione dzielnice to żelazne lokalizacje na rynkach lokalnych. W tym artykule bliżej przyglądniemy się sytuacji na rynku wrocławskim.

Zdecydowanie największym zainteresowaniem wśród poszukujących mieszkania we Wrocławiu cieszą się Krzyki. Ta południowa część miasta od wielu lat dynamicznie się rozwija. Dzielnica ma doskonałe połączenie komunikacyjne z centrum (licznie linie tramwajowe i autobusowe). Warto również wspomnieć o bliskości autostrady A4, która ułatwia szybki wyjazd z miasta.  To na Krzykach znajduje się jeden z najbardziej znanych i charakterystycznych budynków w mieście Sky Tower, a także tor wyścigów konnych, czy Uniwersytet Ekonomiczny. Krzyki są również najbardziej zielonym rejonem miasta. Nie ma się co dziwić, że dzielnica cieszy się tak dużą popularnością wśród osób zamierzających kupić mieszkanie i pod tym względem dominuje nad pozostałymi częściami miasta.

Interesujących informacji dostarcza analiza zapytań zgłaszanych w serwisie Otodom.pl z uwzględnieniem zarówno powierzchni mieszkań, jak i ich ceny. Klienci oczywiście poszukują relatywnie tanich i jednocześnie dużych mieszkań. Średnio co trzeci wyszukujący mieszkania na rynku wrocławskim chciałby znaleźć mieszkanie w przedziale 30-50 mkw. i jednocześnie nie droższe niż 400 tys. zł. Z kolei co dziesiąte zapytanie dotyczy większych mieszkań – o powierzchni z przedziału 50-60 mkw. Jak zauważa Agata Polińska z serwisu Otodom.pl, na rynku wrocławskim takich zapytań zgłaszanych jest zdecydowanie więcej, niż w Krakowie, czy Poznaniu. Co ważne, wyszukujący takie mieszkania otrzymują szerokie spektrum ofert o wybranych parametrach, więc nie są to kryteria zbyt sztywne jak na rynek Wrocławia

Beata Kowalewska, serwis Otodom.pl

Jarosław Mikołaj Skoczeń, Grupa Emmerson S.A.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook