Kraków – Nowa Huta i Stare Miasto nadal na topie

Z danych Otodom wynika, że najpopularniejszą dzielnicą w Krakowie jest Nowa Huta. Co piąty użytkownik serwisu w pierwszej kolejności szukał mieszkań do kupienia właśnie w tej dzielnicy. Na drugim miejscu znajduje się Stare Miasto z 16-procentowym wynikiem wyszukiwań. Te dwie dzielnice od dłuższego czasu znajdują się na pierwszych miejscach w zestawieniach popularności. Mimo iż dzieli je bardzo dużo, łączy zainteresowanie mieszkaniami w okolicy.

                                        

Nowa Huta znacznie zyskała w oczach mieszkańców, głównie za sprawą konkurencyjnych cen nieruchomości oraz dużej ilości terenów zielonych. Nowa Huta jest także doceniana za bezpieczeństwo. W Rankingu Dzielnic Otodom, który został opublikowany pod koniec 2017 r. ta dzielnica zajęła pierwsze miejsce w kategorii bezpieczeństwo.

Stare Miasto znajduje się na przeciwległym biegunie. Ceny mieszkań w dzielnicy są jednymi z najwyższych, mimo to nie brakuje chętnych na zakup nieruchomości w tej lokalizacji. Mieszkańcy Krakowa doceniają Stare Miasto za świetną komunikację oraz ilość ciekawych miejsc do spędzania wolnego czasu. Właśnie w tych kategoriach Stare Miasto zwyciężyło w Rankingu Dzielnic Otodom.

  Źródło: Otodom.pl

Użytkownicy serwisu Otodom w Krakowie najczęściej szukali do kupienia mieszkań 2-pokojowych. – Ponad 40 procent wyszukiwań dotyczyło mieszkań z dwoma pokojami. Najczęściej nasi użytkownicy określali maksymalną cenę do 300 tys. zł – informuje Agata Polińska z serwisu Otodom.pl.

Drugie miejsce zajęły mieszkania 3-pokojowe z prawie 20-procentowym wynikiem wśród użytkowników serwisu Otodom w Krakowie. Wyszukiwane były głównie mniejsze lokale do 50 i 60 mkw. oraz cenie nieprzekraczającej 500 tys. zł.

 

Dorota Dwornik, serwis Otodom.pl

Jarosław Mikołaj Skoczeń, Emmerson Realty S.A.

 

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook