Inwestycja Maraton Gardens w Poznaniu

Jakość ,,nowym” wyznacznikiem dla dewelopera

Czasy, gdy nowe mieszkania rozchodziły się niczym ciepłe bułeczki bezpowrotnie minęły. Obecnie na rynku nieruchomości trwa zażarta konkurencja o każdego klienta. Głównymi kryteriami, które są przedmiotem rywalizacji są cena i jakość budowanych nieruchomości.  Na zmaganiach deweloperów skorzystać mogą ci, którzy planują niebawem kupić nowe mieszkanie.

Mdm- bez szału

Poprzedni rok nie był łaskawy dla rządowego programu – Mieszkanie dla Młodych. W ramach MdM wykorzystano zaledwie niecałe 35 procent z zarezerwowanych 600 milionów dopłat. Główną przyczyną były zbyt niskie limity nałożone na niektóre miasta, co skutkowało brakiem zainteresowań rządowym programem. Taka sytuacja obrazuje fakt, że Polacy nie chcą byle jakich mieszkań, które mieszczą się w wyznaczonych limitach. Wolą już dokonać samodzielnego zakupu nieruchomości, która spełnia ich oczekiwania.

Dla wielu Polaków mieszkanie jest inwestycją, jeżeli nie na całe życie, to na pewno na bardzo długi okres. Mając przed sobą perspektywę spędzenia najbliższych kilkunastu lat w danym miejscu, nie działamy już tak pochopnie przy zakupie mieszkaniaocenia Agata Polińska z serwisu otoDom.pl

Dla deweloperów jest to jasny sygnał, że nie wystarczy wybudować mieszkań w dzielnicy, która spełnia wymagania rządowego programu, lecz należy skupić się w tym wypadku na innych kryteriach.

Jakość przed ilością

W ostatnich latach coraz rzadziej słyszy się o inwestycjach, które można nazwać mianem ,,fuszerki”. Klienci, którzy przychodzą kupić mieszkanie z rynku pierwotnego są dużo bardziej świadomi i przygotowani na różnego rodzaju nieprawidłowości związane zarówno z inwestycją, jak i samym deweloperem. Należy pamiętać, że obecnie w dobie internetu, bardzo szybko można sprawdzić i ocenić daną inwestycję. Wiedzą o tym sami deweloperzy, którzy są świadomi tego, że zła opinia wystawiona przez mieszkańców danej inwestycji może rzutować na przyszłe projekty.

W naszym kraju już od kilku lat można zaobserwować wzrost jakości budowanych inwestycji. Nie jest inaczej również na poznańskim rynku mieszkaniowym. Przykładem jest inwestycja Maraton Gardens, którą z powodzeniem można zaliczyć do udanych.

Zarówno sama inwestycja, jak i jej części wspólne zgodnie wpisują się w rekreacyjny charakter osiedla Maraton Gardens. Dzięki wykończeniu materiałami najwyższej jakości takimi jak szlachetne gatunki drewna czy marmuru, inwestycja daje poczucie prestiżu i komfortu zamieszkania – opisuje Magdalena Nowicka z Grupy Emmerson.

Poznańska inwestycja obrazuje jak zmieniły się założenia deweloperów w ostatnich kilku latach. Na fali są kameralne, kilkupiętrowe inwestycje, które charakteryzują się dobrym wykończeniem oraz spokojną, a zarazem atrakcyjną lokalizacją.

Aleksandra Kubicka, otoDom.pl

Jarosław Mikołaj Skoczeń, Grupa Emmerson S.A.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus