Jakich mieszkań w Warszawie szukają najemcy?

Wrzesień jest niezwykle intensywnym miesiącem dla właścicieli mieszkań do wynajęcia. To właśnie w tym okresie ich lokale cieszą się największym zainteresowaniem. Sprawdźmy preferencje mieszkaniowe najemców w stolicy.

Na podstawie danych serwisu Otodom,  przedstawiających procentowy udział zapytań dotyczących poszczególnych dzielnic Warszawy, możemy stwierdzić, które rejony są najbardziej atrakcyjne dla najemców. Największym zainteresowaniem tradycyjnie cieszy się Mokotów. Dzielnica ta uzyskała 24 procentowy udział zapytań wśród warszawskich użytkowników serwisu. Co ciekawe, Mokotów miał także największy odsetek użytkowników poszukujących mieszkań do zakupu.

Drugie miejsce zajęło Śródmieście z 12-procentowym udziałem zapytań najemców, a na trzecie miejsce Wola.

Śródmieście od lat zajmuje wysokie lokaty wśród najemców, którym zależy na znakomitej lokalizacji oraz komunikacji. Wola od pewnego czasu także zyskuje popularność dzięki drugiej linii metra oraz kształtowaniu się nowego zagłębia biurowego w tej części stolicy – ocenia Agata Polińska z serwisu Otodom.pl

Warto zauważyć, że tuż za Wolą kolejne miejsca w zestawieniu zajęły: Wilanów, Ochota oraz Ursynów, które prezentują bardzo zbliżony odsetek zapytań.

Jeżeli chodzi o preferencje mieszkaniowe, to możemy zauważyć, że nie ma tu dużych wahań. Użytkownicy serwisu Otodom najczęściej szukają mieszkań o powierzchni 51-60 mkw. w czynszu nieprzekraczającym 3100 zł miesięcznie. Na drugim miejscu znalazły się mniejsze lokale 31-40 mkw. w cenie od 2301 do 2500 zł/miesiąc, a trzecie miejsce zajęły kawalerki do 3100 zł/miesiąc.

Należy zaznaczyć, że powyższe dane Otodom przedstawiają jedynie zachowanie użytkowników w serwisie, są jednak cenną wskazówką dla najemców, a także dla osób, które chcą w najbliższym czasie kupić mieszkanie z przeznaczeniem na wynajem. Ci drudzy mogą przeanalizować poszczególne czynniki, jak lokalizacja, powierzchnia czy cena i w ten sposób dopasować swoją ofertę do preferencji najemców.

Dorota Dwornik, Otodom.pl

Jarosław Mikołaj Skoczeń Emmerson Realty S.A.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus