Hotel Hilton wkrótce przy świnoujskiej plaży

 ŚWINOUJŚCIE, Polska oraz MCLEAN, VA – 29 października 2018 – Hilton (NYSE:HLT) ogłosił plany otwarcia nowego hotelu w nadbałtyckim kurorcie – Świnoujściu, po podpisaniu umowy franchisingowej ze Zdrojowa Hotels. Hilton Świnoujście Resort & Spa wejdzie w skład Hilton Hotels & Resorts i zostanie otwarty w 2020 roku.

 

„Zapotrzebowanie na infrastrukturę hotelową w Polsce stale rośnie. Nadmorskie miasta wypoczynkowe, takie jak Świnoujście, Kołobrzeg czy Gdańsk stają się coraz bardziej popularne, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Od momentu otwarcia, Hilton Świnoujście Resort & Spa będzie wiodącym obiektem hotelowym nad Morzem Bałtyckim i wspaniałym dopełnieniem oferty Hilton Hotels & Resorts w Europie”, powiedział Patrick Fitzgibbon, starszy wiceprezes działu rozwoju w EMEA.

 

Budynek z ukończoną fasadą już stoi. Powstał on w oparciu o międzynarodową certyfikację ekologiczną LEED. Aktualnie trwają pracę nad wnętrzem tego hotelu przy plaży z minimum 167 pokojami z widokiem na morze.

Nowy Hilton będzie mógł pochwalić się spa, salą fitness i siłownią, jak również restauracjami oraz barami, w lobby i na dachu. Natomiast goście będą mieli również dostęp do już działającego aquaparku Baltic Park Molo, w którym znajduje się pięć basenów oraz różne atrakcje rodzinne i rekreacyjne, takie jak zjeżdżalnie, fala do surfingu, sauny czy tężnia.

 

„Jesteśmy wiodącym inwestorem i operatorem hoteli kurortowych w Polsce”, powiedział Jan Wróblewski, współwłaściciel Zdrojowa Invest & Hotels. „Hilton Świnoujście Resort & Spa to ukoronowanie naszego partnerstwa z międzynarodowymi markami w Baltic Park Molo – największym kompleksie wypoczynkowym nad polskim morzem. Nowa inwestycja będzie doskonałym uzupełnieniem już istniejącej w Świnoujściu szerokiej oferty obiektów o różnorodnym standardzie dla odmiennych segmentów turystów. Z niecierpliwością czekamy na pierwszych gości tej wspaniałej nieruchomości, którzy zawitają tutaj w 2020 roku.”

 

Hilton posiada ponad 200 hoteli w miejscowościach wypoczynkowych na całym świecie – w górach, nad morzem czy w ośrodkach sportowych. Hilton Świnoujście Resort & Spa stanie się częścią europejskiej grupy liczącej niemal 15 hoteli w krajach takich jak Szwajcaria, Francja, Włochy, Chorwacja i Hiszpania. Będzie to trzeci hotel Hilton w Polsce – po Warszawie i Gdańsku, ale pierwszy typu resortowego.

 

Świnoujście to popularny kierunek dla miłośników prozdrowotnych pobytów nad morzem i relaksu w spa. Dzięki dogodnej lokalizacji – na wyspie Uznam, przy granicy z Niemcami – ten tętniący życiem port jest atrakcyjnym miejscem nie tylko dla rodzimych gości, ale również wśród odwiedzających Niemców oraz przybywających promami Szwedów. Świnoujście jest znane z szerokich dziewiczych plaż, atrakcyjnych warunków dla jachtingu, kitesurfingu i wycieczek rowerowych oraz terenów do obserwacji ptaków (birdwatching) jak orły bieliki, a także historycznych fortów.

Emmerson Realty

 

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus