Home Staging gwarancją szybkiej sprzedaży nieruchomości

Przygotowując się do wystawienia swojego mieszkania lub domu na sprzedaż opłaca się zainwestować w usługę Home Stagingu, aby mieć gwarancję szybkiej i zyskownej sprzedaży. Amerykańskie stowarzyszenie pośredników nieruchomości zrobiło eksperyment wybrali 174 nieruchomości, które były na rynku przez średnio 156 dni, zostały one poddane zabiegom Home Stagingu i następnie sprzedały się, średnio po 42 dniach.
Home Staging to proces polegający na przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży bądź wynajmu, niezależnie od jej ceny, lokalizacji czy stanu. Celem jest uzyskanie jak najwyższej kwoty w jak najszybszym czasie, poprzez zainteresowanie jak największej liczby oglądających nieruchomość. Ta usługa może ograniczać się do wysprzątania i przearanżowania przestrzeni, lub może być bardziej złożona w chwili gdy trzeba urządzić pusty dom, lub wyremontować wnętrze, które jest w opłakanym stanie. Większość projektów plasuje się pomiędzy twymi dwoma skrajnościami
Barbara Schwarz pionierka Home Stagingu mówi, iż celem jest aby kupujący po przekroczeniu progu nieruchomości mógł mentalnie się do niej wprowadzić. Zwykła mawiać: ”Jeśli kupujący nie mogą sobie wyobrazić, poczuć, zobaczyć siebie mieszkających w tym konkretnym domu, to oznacza, że ich straciliśmy”. Dlatego warto pamiętać, że przeciętny kupiec w ciągu pierwszych 30 sekund wyrabia sobie opinię na temat nieruchomości i podejmuje decyzję o jej zakupie. „Najistotniejsze to wykreowanie tak zwanego efektu „WOW”, który sprawi, iż potencjalni kupujący z miejsca zakochają się w danej nieruchomości i będą chcieli ją nabyć”- mówi Katarzyna Nowińska, projektantka z Creative Home Staging.
Wszak nie jest tajemnicą, że im lepiej dana nieruchomość się prezentuje, tym szybciej się sprzeda. Dlaczego więc tak wiele osób usiłuje sprzedać swoje mieszkania nieumeblowane lub w opłakanym stanie? „Z moich obserwacji wynika, iż wiele osób nie podejmuje czynności związanych z przygotowaniem mieszkań do sprzedaży, ponieważ to zadanie wydaje się im zbyt przytłaczające. Emocjonalnie skupiają się już na tym gdzie zaraz będą mieszkali i nie chcą podejmować wysiłku ani kosztów związanych z drobnymi naprawami i upiększeniem domu”- wyjaśnia Pani Katarzyna.

Istnieje 5 powodów, dla których każdy sprzedający nieruchomość powinien skorzystać z porad zawodowego Home Stagera.
1. Kupujący wybierają oferty kierując się logiką, ale kupują pod wpływem emocji.
Potencjalny nabywca zawsze ma swoją „listę”, która uwzględnia lokalizację, metraż, usytuowanie. Jednak, jak tylko zobaczy wnętrze, które zrobi na nim wrażenie, i w którym poczuje się dobrze. To będzie mieszkanie, które będzie chciał kupić!
2. Potęga pierwszego wrażenia!
Trzeba pamiętać, że dobre pierwsze wrażenie mamy szansę zrobić tylko raz. Jest to jeden z najważniejszych czynników, który należy rozważyć podczas sprzedaży domu – stworzenie wnętrza, które zachęci nabywców do wejścia do środka i zobaczenia więcej. Pięknie prezentujący się dom sugeruje, że jest dobrze utrzymany, ciepły i zachęcający.
3. Tylko 10% kupujących potrafi wyobrazić sobie rzeczywisty potencjał nieruchomości. Reszta czuje się przytłoczona źle rozplanowanymi, zagraconymi wnętrzami.
4. Koszty Home Stagingu są zawsze niższe, niż pierwsza obniżka ceny nieruchomości.
5. Kupujący automatycznie, mnożą koszty napraw dziesięciokrotnie i odejmują tę kwotę od ceny nieruchomości. Dlatego zawsze wybiorą lokal, który wymaga mniej pracy.

Mając na względzie powyższe fakty nie wahaj i umów się na konsultację.
Efekty pracy Home Stagera można obejrzeć w galerii na stronie :

www.staging.com.pl
Zdjęcia: Katarzyna Nowińska- Creative Home Staging

This Article Has 1 Comment
  1. montaż anten Międzyrzecz Reply

    Mój brat polecił tę stronę. Miał całkowitą rację. Ten post faktycznie zaciekawił mnie. Ty no możesz sobie wyobrazić, po prostu, ile czasu spędziłem na tej informacji! Dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook