Inwestycja Maraton Gardens w Poznaniu

Historyczne znaleziska na poznańskich placach budowy

Wraz z budową nowych inwestycji, ekipom budowlanym zdarza się natrafić na prawdziwe relikty przeszłości, które do tej pory spokojnie drzemały pod powierzchnią. Ostatnio dwie takie sytuacje miały miejsce w Poznaniu.

Na mur bastionu z Bastionu II Brünneck z połowy XIX wieku natrafili robotnicy, którzy przygotowywali plac pod budowę biurowca Mataton w Poznaniu przy ulicy Królowej Jadwigi. Ta zabytkowa budowla to najprawdopodobniej fragment umocnień Twierdzy Poznań, która była ważnym elementem obronnym miasta. Zabytkowa budowla zostanie dokładnie udokumentowana, a następnie rozebrana. Pojawiły się także informacje o tym, że deweloper może również wykorzystać fragmenty muru.

Co ciekawe, pod koniec stycznia w Poznaniu również natrafiono na kolejne historyczne znalezisko na placu budowy. W tym wypadku mamy do czynienia z zabytkową fosą, która prawdopodobnie pochodzi z XVII wieku. To odkrycie również szybko przeszło pod opiekę archeologów, którzy równolegle z budowlańcami mają prowadzić swoje prace.

Takich odkryć w Poznaniu może być coraz więcej. Tereny znajdujące się w bezpośredniej bliskości Starego Miasta są łakomym kąskiem zarówno dla developerów jak i mieszkańców Poznania. W ostatnim czasie wybudowano tam wiele luksusowych inwestycji, jednak w tych przypadkach nie natrafiono na żadne relikty przeszłości.

Wiele budowanych osiedli stara się jednak łączyć nowe technologie z tradycyjnymi surowcami, tak aby wtapiać się w zabytkowy charakter tej części miasta. Przykładem jest osiedle Maraton Gardens, w Poznaniu – Dzięki wykończeniu materiałami najwyższej jakości takimi jak szlachetne gatunki drewna czy marmuru, inwestycja daje poczucie prestiżu i komfortu zamieszkania – opisuje Magdalena Nowicka z Grupy Emmerson.

 sprawdź ceny transakcyjne mieszkań z aktów notarialnych

Emmerson_Corporate_Identity_Guideline

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus