Gwiazdy Bestsellerów zagoszczą podczas Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach

Znakomita wiadomość dla miłośników literatury. Podczas Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, oprócz gwiazd kina i telewizji, zagoszczą także znani i lubiani autorzy książek. Spotkanie odbędzie się w ramach wydarzenia Gwiazdy Bestsellerów, będącego częścią głównego festiwalu.

Od 5 do 9 lipca, w Hotelu Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje przebywać będą znani i lubiani autorzy książek. Wydarzenie zostało zapoczątkowane rok temu przez dyrektor Hotelu Amber Baltic, Monikę Kowalską oraz dziennikarza i autora książek, Jarosława Skoczeń.

Zależało nam na tym, aby skompletować wyborne towarzystwo znanych, lubianych, a co najważniejsze czytanych autorów. Z przyjemnością muszę stwierdzić, że wywiązaliśmy się z tego zadania. Jestem dumna, że Hotel Amber Baltic jeszcze mocniej zaangażuje się w ten festiwal i będzie miał znaczący wkład w te wydarzenie – podsumowuje Monika Kowalska, dyrektor Hotelu Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje.

W festiwalu weźmie udział królowa kryminału – Katarzyna Bonda, autorka wielu bestsellerów – Katarzyna Grochola, była modelka, a obecnie pisarka – Ilona Felicjańska oraz Wojciech Wocław – pisarz i popularyzator wiedzy z savoir-vivre’u. Organizatorzy cyklu nie zapomnieli także o najmłodszych, specjalnie dla nich pojawi się Michał Rusinek, autor wielu książek i wierszy dla dzieci. Nad całym wydarzeniem czuwać będzie inicjator tego spotkania – Jarosław Mikołaj Skoczeń, dziennikarz, poeta oraz autor m.in. bestsellerowej książki „Beksiński, dzień po dniu kończącego się życia. Dzienniki rozmowy”.

Każdy dzień zostanie poświęcony jednemu autorowi, aby odwiedzający mogli w spokoju spotkać się ze swoim ulubionym pisarzem lub pisarką. Na tym jednak nie koniec, Gwiazdom Bestsellerów towarzyszyć będzie także sztuka. Przez wszystkie dni festiwalu, w Hotelu Amber Baltic zorganizowane zostaną dwie wystawy, jedna poświęcona zdjęciom z Namibii autorstwa Tomasza Kochańskiego, druga zaś mocno wpisująca się w konwencję głównego festiwalu, ukazująca prace Andrzeja Wajdy, jednego z największych polskich reżyserów. Prace nieżyjącego mistrza należą do warszawskiej Galerii Bagno 2, która udostępniła część swoich zbiorów na czas trwania festiwalu – podsumowuje Jarosław Mikołaj Skoczeń.

Podczas festiwalu zorganizowana zostanie także aukcja charytatywna na rzecz Dominika  Suchłabowicza, wychowanka Klubu Sportowego Fala z Międzyzdrojów. Przedmiotami aukcji będą fotografie „Dzika Namibia” oraz obraz z Galerii Bagno 2.

Anna Ciosmak

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook