Gabinet w mieszkaniu

Wiele osób nie wyobraża sobie mieszkania bez własnego pokoju, który pozwala na wygodne wykonywanie czynności związanych z pracą czy realizowaniem hobby. O dodatkowym pomieszczeniu, pełniącym funkcję gabinetu, warto pomyśleć już na etapie poszukiwania nieruchomości. 

Kupując mieszkanie z reguły zwracamy uwagę na to, aby każdy domownik posiadał własne miejsce do spania oraz pokój wspólny, w którym wszyscy mogą spędzać czas wolny. Dopiero po pewnym okresie okazuje się, że niezbędne jest wyodrębnienie osobnej przestrzeni, która ma służyć jako gabinet. Niestety w większości przypadków funkcja gabinetu zostaje zastąpiona kawałkiem blatu i fotelem, które pozwalają załatwić najpilniejsze sprawy.

Własny pokój do pracy jest niezbędny dla przedstawicieli tzw. wolnych zawodów, czyli m.in. architektów, grafików, prawników czy lekarzy. Miejsce do pracy jest także bardzo ważne dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, którzy zamiast wynajmowania małej powierzchni biurowej, postanowili ulokować się w domowym zaciszu. Osoby, które z racji pełnionych obowiązków, muszą zabierać pracę do domu powinny także posiadać wygodną przestrzeń. Nie można zapomnieć też o hobby, które o ile nie należy do kategorii tych ekstremalnych, może być realizowane w mieszkaniu.

Z biegiem czasu okazuje się, że takie dodatkowe pomieszczenie, pełniące rolę gabinetu, jest niezwykle potrzebne. Niestety nie w każdym mieszkaniu można wygospodarować takie miejsce, dlatego warto mieć to na uwadze już przy zakupie nieruchomości.

Własny gabinet nie musi zajmować dużej przestrzeni, najważniejsze, aby mieściło się tam duże biurko z wygodnym fotelem oraz miejsce do przechowywania dokumentów. Do pomieszczenia powinno wpadać też dużo światła dziennego, które jest mniej męczące dla oczu i poprawia koncentrację.  Warto też zwrócić uwagę, aby nasz gabinet był względnie jak najdalej najgłośniejszych pomieszczeń w mieszkaniu, z reguły są nimi pokój dzienny i kuchnia, jeżeli nie jest to możliwe należy zainwestować w solidne drzwi, które odizolują odgłosy dobiegające z innych pokoi.

W serwisie Otodom znajduje się prawie 3,5 tysiąca ofert sprzedaży mieszkań z gabinetami. Z reguły są to większe lokale, w których można łatwo zaaranżować pomieszczenie do pracy. Można znaleźć także oferty mieszkań przystosowanych już pod prowadzenie kancelarii lub biura architektonicznego – opisuje Agata Polińska z serwisu Otodom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beata Kowalewska, serwis Otodom

Jarosław Skoczeń, Emmerson Realty S.A.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus