Domy z bali

Coraz częściej wybierane i doceniane za jakość, trwałość oraz niepowtarzalny wygląd – domy z drewnianych bali stały się prawdziwą alternatywą dla klasycznego budownictwa. Od dawna cieszą się popularnością w Stanach Zjednoczonych i Skandynawii, a teraz podbijają również Polskę.

Drewniane domy z bali charakteryzują się wyjątkowym wyglądem i są najlepszym dowodem na proekologiczne myślenie ich właścicieli. Tylko drewno jest materiałem w pełni odtwarzalnym przez przyrodę. Kora, liście czy odpady powstające podczas jego obróbki w sposób naturalny wracają do gleby. Ponadto, posiada zdolność samoregulacji wilgotności, nie tylko reguluje poziom wilgoci wewnątrz domu, ale również tworzy specyficzny mikroklimat, który korzystnie wpływa na zdrowie.

Co więcej, dzięki bardzo dobremu współczynnikowi izolacji termicznej, wewnątrz takiego domu mamy optymalną temperaturę przez cały rok.  W porównaniu do domów murowanych pozwalają zaoszczędzić nawet 30% energii potrzebnej do ogrzania pomieszczeń. Warto, także zwrócić uwagę, że ze względu  na wykorzystanie elementów o masywnych przekrojach, posiadają wysokie właściwości ognioodporne. Wbrew utartym opiniom, drewno jest niezwykle trwałym materiałem – producenci zapewniają, że dom z drewna posłuży 100, a nawet 140 lat w dobrym stanie.

Domy z bali, przy takich samych wymiarach, zewnętrznych mają powierzchnię użytkową większą o ok. 10% niż domy murowane. Tak więc, powierzchnia użytkowa jest większa, a my zyskujemy dodatkowy metraż mieszkania. Ogromną zaletą jest również czas budowy takiego domu. Instalacja z komponentów prefabrykowanych przekłada się na krótszy czas pracy ekipy budowlanej. Niewątpliwym atutem jest też wygląd domów z bali – piękny kolor drewna nadaje im niepowtarzalny klimat.

W ostatnim czasie domy z bali stają się coraz bardziej popularne, szczególnie w Wielkopolsce. Poznaniacy bardzo docenią komfort i oszczędność, na jaką pozwala zamieszkanie w takich obiektach. Nowy trend zauważają także biura nieruchomości, w których ofertach można znaleźć coraz większy wybór tego typu domów.

Do naszego biura zgłasza się coraz więcej klientów zafascynowanych tego typu domami. Niebanalne projekty domów z bali trafiają w gusta osób nowoczesnych oraz świadomych ekologicznie – twierdzi Beata Plekan z poznańskiego biura nieruchomości Emmerson, jako przykład podaje piękny i stylowy dom w okolicach Poznania, położony w otoczeniu lasu i jeziora Kierskiego. – To wspaniałe miejsce dla osób ceniących ciszę, spokój i wypoczynek pośród natury oraz lubiących wycieczki rowerowe, spacery, jak również dla tych, które chcą mieszkać blisko miasta. Dogodna lokalizacja pozwala na dojazd do Poznania samochodem w czasie nie większym niż 10 min. – opisuje Beata Plekan, z poznańskiego biura nieruchomości Emmerson.

Prezentowany dom został wybudowany na dużej działce ponad 1000 m2, z tarasem i dwoma balkonami i garażem.  Inwestycję cechuje starannie ocieplenie, zamontowany wewnątrz kominek oraz prowadzące na piętro piękne drewniane jesionowe schody. Warto, również zwrócić uwagę na niespotykany w Wielkopolsce charakter tego domu.

dom z bali

Niewątpliwie drewniane domy mają swój niezaprzeczalny urok. Te cuda przyciągają oko i przywołują na myśl same dobre skojarzenia. Ich liczne zalety mogą sprawić, że w najbliższej przyszłości staną się idealnym miejscem do życia wielu Polaków, którzy mają dość życia w betonowych murach.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook