Dom pod Wrocławiem

Stolica Dolnego Śląska od kilku lat zmaga się z odpływem swoich mieszkańców do okolicznych podwrocławskich miejscowości. Odległość miasta i dojazdy przestają już być problemem, wygrywają za to inne, bardziej istotne aspekty.

Wrocławianie, podobnie jak mieszkańcy innych dużych miast, coraz częściej wybierają podmiejskie tereny do zamieszkania. Głównym powodem takich decyzji jest czynnik ekonomiczny. Za cenę dużego, apartamentu w centrum możemy kupić wygodny i funkcjonalny dom pod Wrocławiem. Nie bez znaczenia jest także chęć uwolnienia się od zwartej, wielkomiejskiej zabudowy i zamieszkanie w cichej, spokojnej okolicy, która jest otoczona mnóstwem zieleni i brakiem sąsiadów otaczających nas ze wszystkich stron.

Na przeprowadzkę, decydują się z reguły młode rodziny, które chcą, aby ich dzieci wychowywały się wśród zieleni, przestrzeni do zabawyśpiewu ptaków, a nie hałasu samochodów. Mając w długofalowej perspektywie spłacanie kredytu za mieszkanie, które w pewnym momencie może okazać się za ciasne dla rozrastającej się rodziny, postanawiają zainwestować w dom, w którym na przestrzeni lat  nie zabraknie miejsca, aby realizować  marzenia rodzinne i nierzadko zawodowe. Coraz popularniejszy staje się również home office – czyli praca w domu. Przedstawiciele tzw. wolnych zawodów, którzy nie muszą codziennie dojeżdżać do swojego miejsca zatrudnienia bardzo chętnie wybierają właśnie przedmieścia. Kolejną grupą są osoby w wieku przedemerytalnym, które są zmęczone miastem i po wielu latach pragną zaznać spokoju i czerpać pełnymi garściami z dóbr okolicznej przyrody i krajobrazu.

Jakie czynniki odgrywają rolę przy wyborze określonej lokalizacji? – To zależy  od indywidualnych potrzeb. Osoby, które są związane zawodowo z Wrocławiem, zwracają uwagę na infrastrukturę drogową i dogodne połączenie z miastem. Pożądany czas dojazdu wynosi około 30-40 minut samochodem – tłumaczy Ewa Wawrzyniak z wrocławskiego biura nieruchomości Emmerson Realty. –Przedstawiciele tzw. „wolnych zawodów”, którzy nie muszą codziennie podróżować do pracy, stawiają na inne walory, takie jak: infrastruktura społeczna (szkoła, przedszkole, opieka zdrowotna, usługi) czy piękno okolicy – podsumowuje Joanna Czupajło, dyrektor oddziału firmy Emmerson z Wrocławia.

W spokoju i luksusie

Nie trzeba wcale daleko jechać od Wrocławia, aby zaznać spokoju. W promieniu kilkunastu kilometrów znajduje się wiele nieruchomości zlokalizowanych w pięknej scenerii. Jedną z takich lokalizacji są podwrocławskie Pruszowice, które znajdują się w otulinie Natury 2000, wkomponowane wśród lasów i stadnin. Ponadto miejscowość jest zlokalizowana bezpośrednio przy północno-wschodniej granicy Wrocławia, obok Psiego Pola, Zakrzowa, Długołęki oraz Domaszczyna, które zapewniają bogatą ofertę placówek edukacyjnych, jak i usługowych, a sam dojazd do centrum Wrocławia zajmuje zaledwie 20 min.

– W tej urokliwej lokalizacji znajduje się piękny dom jednorodzinny o powierzchni 280 m kw. Nieruchomość została wybudowana i wykończona w bardzo wysokim standardzie, utrzymana w jasnej i naturalnej kolorystyce. Pomimo dużej przestrzeni uzyskano spójne i przytulne wnętrze.-  Opisuje Ewa Wawrzyniak z Emmerson Realty we Wrocławiu.

Link do oferty znajdziesz TUTAJ

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus