Diamentowy pierścień wokół Warszawy, czyli rezydencje na obrzeżach miasta

Błoga cisza, obcowanie z naturą, bezpieczeństwo wśród zakamarków ogródka.

Gdy myślimy o domowym azylu znajdującym się z dala od pędzącego i hałaśliwego miasta, właśnie takie skojarzenia napływają do naszej głowy.

Z pewnością każdy zauważył, iż obecnie wiele osób decyduje się na zakup własnego, wymarzonego domu na obrzeżach metropolii. Można stwierdzić, iż jest to trend, czy też moda panująca wśród mieszkańców większych miast, jednak słowo ”trend” często jest utożsamiane z negatywnymi określeniami typu: ślepe podążanie, czy chęć pokazania się. Zakup domu poza miastem jest bardzo racjonalnym i dobrze przemyślanym czynem. Takie decyzje podejmują osoby, które pragną zadbać o przyszłość, zdrowie fizyczne oraz komfort psychiczny swój i swoich dzieci.

-Powszechnie panujące przeświadczenie, że na zakup domu pod Warszawą stać tylko wybranych powoli przestaje funkcjonować. Ceny mieszkań i domów powoli sprowadzają się do podobnego pułapu. Za cenę przeciętnego 3-pokojowego mieszkania w stolicy można już kupić duży i przestronny dom w podwarszawskiej miejscowości- zauważa Agata Polińska z serwisu otoDom.pl

Ucieczki od miejskiej dżungli poszukują przede wszystkim zamożne osoby w wieku

ok. 50 roku życia, które to pragną wypoczywać z swoich rezydencjach pośród rajskiego ogrodu i otoczenia. Po pracy mogą one szybko przemieścić się przez sieci uliczne i dotrzeć do miejsca zwanego ”błogim relaksem”, a w ramach odprężenia mogą one zająć się pielęgnacją swoich barwnych kwiatów, czy też wziąć do ręki swoją ulubioną książkę i oddać się porywającym historiom, spoczywając na zadbanym tarasie, przy akompaniamencie odgłosów natury.

Dobrze usytuowane małżeństwa również należą do osób ceniących sobie komfort członków swojej rodziny, który mogą osiągnąć dzięki cichej i przyjaznej okolicy, kilkanaście kilometrów od niespokojnej Warszawy. Dla tych, który pragną wychować swoje pociechy wśród zielonych traw i czystego powietrza, na bezpiecznym osiedlu, pozyskanie nieruchomości w niedalekiej odległości od miasta jest jak najbardziej wskazana.

Pogodzenie udanego życia zawodowego, z mieszkaniem w spokojnej okolicy jest bardzo realną wizją, a dowodem na te słowa są opinie szczęśliwych posiadaczy domów usytuowanych właśnie na przedmieściach miasta. Wśród podwarszawskich miejsc, zasługujących na szczególną uwagę jest z pewnością Walendów z osiedlem ”Ventana”, które to przyciąga do siebie zamożnych i wymagających mieszkańców i ich gości. Inne okolice należące do najczęściej wybieranych przez osoby poszukujące wytchnienia oraz ciszy to Piaseczno, Magdalenka, czy Józefów. Po zakończeniu pracy lub innych zajęć można odprężyć się w domowym zaciszu, z dala od ruchliwego i głośnego centrum.

Bez tytułu

Portal emmerson.pl – Osiedle ”Ventana”

Taka sceneria pobudza nasze zmysły. Chyba każdy lubi otaczać się pięknymi przedmiotami, budynkami. Wolimy mieszkać w pięknej willi, obok której nasz sąsiad również posiada zadbaną rezydencję, aniżeli mieć cudowny dom, lecz położony w samym centrum zaniedbanych budynków. Pośród pięknych rzeczy łatwiej jest zregenerować siły, odpocząć i nabrać energii potrzebnej do realizacji kolejnych celów i podejmowania wyzwań. Klimat jednej społeczności zamieszkującej osiedle z rezydencjami, w której to wszyscy nawiązują ze sobą przyjemną więź i przyjaźnie stwarza niesamowite możliwości by poczuć się spełnionym w życiu. W przypadku, gdy podczas pieczenia ciasta zabraknie Pani Domu cukru, bez problemu może ona zgłosić się do swojej przyjaciółki mieszkającej tuż obok albo mogą upiec pyszne ciasto z malinami wspólnie, a ich rodziny będą się delektować smakiem wypieków stworzonych w pachnących wnętrzach. Świeże powietrze, zielone drzewa zaglądające do naszych okien, kojące odgłosy ożywionej natury, to wszystko zapewnia zdrowie naszemu organizmowi, a jest na pewno nie możliwe podczas mieszkania w zanieczyszczonym mieście.

1

Portal emmerson.pl – Posiadłość w Józefowie

Pierścień wokół Warszawy, a więc miejscowości znajdujące się w niedalekiej odległości od dużego miasta stają się coraz bardziej prestiżowym miejscem. Infrastruktura dynamicznie się w nich rozwija, a wraz z nią powstaje wiele nowoczesnych przedszkoli, marketów oferujących szeroki zakres produktów, punktów usługowych zapewniających wszystkie zachcianki mieszkańców. Same gminy oraz prywatni przedsiębiorcy dbają o rozwój miejsca.

Wjeżdżając do podwarszawskich miejscowości coraz częściej spotykamy się z nowoczesną architekturą, luksusowymi rezydencjami oraz wieloma innymi atrakcjami, które oferuje to miejsce.

3

Portal otodom.pl – Rezydencja w Magdalence

Paradoksem jest, że bardzo często dojazd z obrzeży metropolii trwa zdecydowanie krócej niż przedostanie się z jednego krańca miasta na drugi. Trasy szybkiego ruchu, często kursujące pociągi SKM, WKD umożliwiają szybkie przemieszczanie się z punktu A do punktu B. Poza tym nic nie jest w stanie równać się z powrotem do swego domu, położonego w cichym i spokojnym miejscu, w bliskim kontakcie z naturą. Taka lokalizacja łączy w sobie zalety mieszkania na łonie natury z bliskością miasta

Jarosław Mikołaj Skoczeń

Katarzyna Wojewódzka

Grupa Emmerson

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook