Czy Mokotów czeka exodus ?

Więcej, niż co szóste mieszkanie z drugiej ręki wystawione w stolicy na sprzedaż jest zlokalizowane właśnie na Mokotowie. Czy oznacza to, że warszawiacy nie lubią tej dzielnicy ?

Mokotów wygrywa w Warszawie

Przynajmniej pod względem wielkości oferty mieszkaniowej z rynku wtórnego. Z drugiej strony duża oferta mieszkań oczekujących na nowych właścicieli wcale nie przepowiada zbliżającego się exodusu. Nie oznacza to również wcale, że ten rejon Warszawy w jakiś sposób odpycha mieszkańców. Jarosław Krawczyk z serwisu Otodom podkreśla, że „jest wprost przeciwnie. Mokotów od lat cieszy się powodzeniem wśród mieszkańców stolicy. Wynika to przede wszystkim z jego doskonałej lokalizacji. Stosunkowo blisko centrum, niedaleko Wisły, z metrem. A jednocześnie ceny za mkw. zarówno nowych jednostek mieszkalnych, jak i tych kupowanych od dotychczasowych właścicieli są wyraźnie niższe, niż na Śródmieściu”. Wszystko to sprawia, że Mokotów to naprawdę dobre miejsce do zamieszkania. Ale również do inwestycji w mieszkanie pod wynajem. Na tym obszarze Warszawy nie ma bowiem problemów ze znaleźnym chętnych do najęcia mieszkania.

Oferta mieszkań z rynku wtórnego w poszczególnych dzielnicach Warszawy

Dzielnica Liczba mieszkań na rynku wtórnym
Mokotów 1 323
Śródmieście 1 124
Wola 812
Ursynów 664
Wilanów 556
Bemowo 511
Praga-Południe 449
Białołęka 433
Bielany 425
Ochota 408
Żoliborz 271
Praga-Północ 190
Targówek 173
Włochy 166
Ursus 164
Wawer 84
Rembertów 30
Wesoła 19
Warszawa 7 802

Opracowanie Emmerson Realty dla serwisu Otodom, na podstawie danych serwisu Otodom.

Wesoła na końcu

Zgodnie z danymi serwisu Otodom w całej Warszawie na chętnych czekają 7 802 używane lokale mieszkalne. Agata Polińska z serwisu Otodom wylicza, że „najwięcej takich M można spotkać na rzeczonym Mokotowie (1 323), Śródmieściu (1 124) i Woli (812). Nie ma tu wielkiego zaskoczenia. Każda z tych dzielnic od lat cieszy się wzięciem wśród osób noszących się z zakupem czterech ścian. Na drugim końcu stawki z kolei znajdują się Wawer (84), Rembertów (30) oraz Wesoła, które tradycyjnie stanowią mniej popularne miejsca do zamieszkania”. W tym ostatnim rejonie stolicy na sprzedaż zostało wystawionych jedynie 19 mieszkań. Są to dzielnice ościenne, oddalone od centrum i znajdujące się po prawej stronie Wisły. Choć ta część Warszawy w ostatnich latach jest coraz bardziej doceniana, to jednak pewien mankament może stanowić chociażby czasochłonny dojazd np. do Śródmieścia.

 Jarosław Mikołaj Skoczeń, Emmerson Realty

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook